Süt Ve Besi Hayvancılığı

Süt Ve Besi Hayvancılığı

Programın Amacı: Hayvan yetiştiriciliği sektörüne tekniker düzeyinde teknik elemanlar kazandırmaktır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlardan yüksek verim ve kalitede süt, et, yapağı üretimi ile bu ürünlerin kalite kontrolü, muhafazası, pazara hazırlanması hakkında yeterli bilgi ve pratiğe sahip nitelikli teknik eleman yetiştirmek amaçlanmaktadır

Çalışma Alanları: Süt ve Besi Hayvancılığı Yetiştiriciliği Programı mezunları Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile bakanlığa bağlı müdürlüklerde çalışabilirler. Ayrıca İlçe Tarım Müdürlükleri’nde, Sağlık İl Müdürlükleri’nde, Belediyelerde, Hıfzıssıhha Enstitüleri’nde, Özel Sektör İşletmeleri, Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmeleri İle Yem ve Yem Katkı Maddeleri Üretim ve Pazarlama İşletmelerinde çalışabildikleri gibi kendileri de özel işyerlerini açabilmektedir. Özellikle gıda sektörünün yoğun olduğu bölgelerde iş olanakları fazladır.

Süt Ve Besi Hayvancılığı” üzerine 2 yorum

  1. Mrh efendim ben gıda tarım ve hayvancılık bakanlığında çalışmak istiyorum süt ve besi hayvancılığı bolumu okursam gıda tarım ve hayvancılık bakanlığında ne iş yaparım acaba..

    Beğen

    1. Hayvanların bakımı, temizliği, yardımcı veterinerlik gibi geniş yelpazesi vardır. Ancak memur olmanız için biraz arkanız olmalıdır. Türkiye’de hayvancılık zor bir iştir. Çoğu insan bu mesleği beğenmez. Bu yüzden iyi düşünün.

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s