Ulaştırma Ve Trafik Hizmetleri

Ulaştırma Ve Trafik Hizmetleri

Logistics and transportation of Container Cargo ship and Cargo plane with working crane bridge in shipyard at sunrise, logistic import export and transport industry background

Programın Amacı: Kentler arası ve kent içi ulaşım yollarının projesinin hazırlanması yapımı bakımı ve onarımı ile taşımacılığın planlanıp yürütülmesi işlerinde mühendislerle teknisyen ve işçiler arasında görev yapan ara insan gücünü yetiştirmektir.

Çalışma Alanları: Ulaştırma programını bitirenlere “Ulaştırma Teknikeri” unvanı verilir. Ulaştırma teknikerleri; inşaat mühendislerine yardımcı eleman olarak yol ve köprülerin demiryolu gibi ulaştırma yapılarının projelerinin hazırlanması, yapımı bakımı ve onarımı sırasında işlerin ve işçilerin denetimi, yük ve yolcu taşımacılığında büro işlerinin yürütülmesi gibi görevler yapar. Ulaştırma teknikerleri genellikle Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanlık’larına bağlı kuruluşlarda görev alırlar. Ayrıca belediyelerin fen işlerinde ve özel sektörün karayolu demiryolu havaalanı ve limanı inşaatı toplu konutların yollarını yapan firmalarında kentler arası taşımacılık yapan firmalarda iş bulabilirler.

Bir Cevap Yazın