İyi İlişki İçin İyi Seks Gerekli mi?

İyi bir ilişki için iyi bir seks lazım mı?

Son günlerin en fazla tartışılan konularından birini, bilim dünyası da ele aldı. İki ayrı ünlü jinekologla, biz de bu soruların cevabını sizler için vermeye çalıştık. Seks ve ilişki konusunu bilimsel bir bakış açısıyla sunuyoruz.

Mutlu çiftlerin her zaman mükemmel cinsel hayatları mı olur?

Cevap 1: Kesinlikle hayır. Zaten evlilikte mükemmel cinsel hayat yaşamak zordur. Bize gelen çiftlerin çoğu ayda, hatta üç ayda bir cinsellik yaşadıklarını söylüyorlar. Bundan son derece mutlular.

İyi ilişki için iyi seks şart mı?

Cevap 2: İyi ilişkiler, iyi seks hayatı ile oluşur. Zaten iyi ilişki iyi seksi yaratır. Erkek cinselliği ile kadın cinselliği farklıdır.Duyguların tatmin edildiği evliliklerde zaten mükemmelcinsel uyum da olur.

Evlilikler kötü cinselliğe rağmen sürer mi?

Cevap 3: Sürer. Yıllardır ilişkiye giremediği halde karısıyla el ele her şeyi paylaşan erkekler biliyorum. Evlilikte kültürel birliktelik çok daha önemli, yatak uyumu çok daha geride kalıyor.

İyi ilişkiler zaman içinde dost ilişkisine doğru kayma gösterir; bu çok sağlıklı bir durum değil. Kötü cinsellik nedeniyle biten evlilikler var. Cinsellik sevginin göstergesi mi?

Cevap 4: Hayır, çünkü ilişkiye giremeyen çiftler buna karşın birbirlerini seviyorlar. Cinselliği başkalarıyla da yaşamıyorlar.

Cinselliğin bitmesi birlikteliğin bitmesini gerektirir mi?

Cevap 5: Özellikle evli çiftlerin, cinselliği evliliğin temeli olarak gördüğünü zannetmiyorum. Cinsellik biterse evlilik temelinde sarsılmaz.

Belki ilişki bitmeyebilir ama kesin sıkıntıya girer. Butamamen matematiksel bir şey. Duygusallık da azalıyorsailişki bitebilir de.Cinsellik bittiyse o çiftlerin tedavi edilmesi şart mı?

Cevap 6: Hayır. Bu tamamen çiftlerin kendi seçimleridir. Bize gelen vajinusmus hastalarının çoğu “Bizi tedavi edin, ” demiyorlar. “Biz yalnızca anne baba olmak istiyoruz, ” talebinde bulunuyorlar.

Uzun süreli ilişkide, cinsel heyecan yok olur mu?

Cevap 7: Evet, yok oluyor. Her gün çok sevdiğiniz bir tatlıyı yemek ister misiniz? Mümkün değil.

Bir Cevap Yazın