Oral Seksin Faydaları

  1. Depresyon Ve Stresi Azaltır.

Oral seks kadınları ve erkekleri sakinleştirir, orgazm sonucunda, rahat uykuya yardımcı olur. Bu da depresyon ve strese girme ihtimalinizi azaltır. Dahası da, oral sex sonucu oluşan sıvı (kadınlarda da erkeklerde de) antidepresan görevi görür. Ayrıca o sıvı, bir miktar çinko, kalsiyum, potasyum, fruktoz, ve proteinler içerir. Hele erkekteki, gerçek bir canlılık bolluğudur!

2. Ağrıları Giderir

Oral seks güçlü bir ağrı kesicidir. Vücutta doruğa ulaşmadan önce ve sonra doğal bir kimyasal olan oksitosin ve endorfin gibi bileşiklerin yükselmesini sağlar.

Rutgers Üniversitesi’nde profesör ve ünlü bir seksolog ve yazar Beverly Whipple tarafından yapılan bir araştırmaya göre, kadınlar orgazma ulaştığında, “ağrı toleransı eşiği ve ağrı algılama eşiği sırasıyla yüzde 74,6 ve yüzde 106,7 oranında önemli ölçüde arttı.

3. Oral Seks, Çiftlerin Birbirine Daha Bağlı Hissetmesine Ve Daha Bağlı Olmasına Yardımcıdır

Oral seks yapmak çiftleri birbirine daha yakın hissettirir. Yani karşılıklı oral seks, ilişkiyi güçlendirir. Çiftin arasındaki bağ çok daha güçlü olur.

4. Prostat Kanseri İle Mücadele Eder

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, birkaç dergide, ne kadar fazla boşalma varsa bunun o kadar iyi olduğunu gösteren çalışmalar yayınlandı. Amerikan Tıp Derneği Journal of the American Medical Association, “yüksek boşalma sıklığının azalmış toplam prostat kanseri riskiyle ilişkili olduğunu” bildirdi. 

5. Yaşlanmaya Karşı Mücadele

Ne de olsa oral seks bir egzersiz şeklidir ve tüm egzersizler gibi kalori yakar ve yılların saldırılarına karşı savaşmaya yardımcı olabilir. Aslında bakım evi uzmanları, yaşlıların daha fazla seks yapmasını dilediklerini söylüyor.

One comment

Bir Cevap Yazın