eSIM İle Artık Daha Kolay Takip Edileceksiniz!

Tek Dünya Devletine karşı hızlı adımlarla ilerliyoruz!

Teknoloji her geçen gün ilerliyor fakat insan marhemiyet de bir o kadar azalıyor. Özel hayat ve gizlilik diye bir şey kalmadı. Türkiye 2021 yılında tamamen “eSIM” geçmeyi düşünüyor. Peki, eSIM nedir?

eSIM: Yeni Nesil Dijital Sim KartFiziksel sim kartın yerine telefonlara gömülü dijital sim teknolojisi!

Telefona takılan küçük beyaz plastik kartlar olarak tanıdığımız SIM kartların aksine, eSIM, elimizle dokunabileceğimiz fiziki bir kart değil. Akıllı telefonunuza iliştirilecek küçük bir çipten ibaret. eSIM’lerle artık yeni bir telefon numarası kullanmak için plastik SIM kartı değiştirmenize gerek olmayacak. eSIM tek bir telefonda iki hat kullanmaya olanak sağlıyor.

eSIM’ın Zararları Nelerdir?

Yeni bir telefon aldığımızda veya değiştirirken, kolaylıkla SIM kartı çıkarıp yeni telefonumuza takabiliyoruz. Ancak telefonun içine gömülü bir halde olan eSIM’ler, telefon değiştirmede kullanıcıları biraz zorlayacak. eSIM’ler istenildiği gibi çıkarılıp takılamayacağından sürekli bir hücresel ağa bağlı kalacaksınız. Bu durum telefonları daha fazla izlenilebilir hale getiriyor. Bu normal kullanıcılar için pek sorun teşkil etmese de hükümetler, zararlı örgütler veya istihbarat tarafından takip edilmek istemeyen kullanıcılar için fazlasıyla bir sorun haline gelebilir.

Hes Kodları, eSIM, Kripto para derken dünya hızlıca küreselleşiyor ve tek dünya düzenine hızlı adımlarla ilerliyor. Sosyal medyada özellikle yoğun bir sansür dönemine de girmiş bulunmaktayız.

Bir Cevap Yazın