Inversion Metodu Nedir ? Inversion Metodu İle Saç Uzatma

Inversion Metodu Nedir?

Inversion kelime anlamı olarak ters çevirme olup, inversion metodu da ısı ile ters şekilde durup kan akışının hızlanmasını sağlayarak saç uzatma işlemidir. Yani hangi yağı kullanıyorsanız onu ısıtıp uygulamalısınız. Ben bu ısıtma işlemini her gün yapmıyorum bu arada. Öncelikle hangi yağı kullanıyorsanız onunla devam edin derim. Herhangi bir yağ kullanmayanlar için önereceğim yağlar şunlardır:

  • Hindistan Cevizi Yağı
  • Zeytinyağı
  • Amla Yağı
  • Nane Yağı
  • Hint Yağı
  • Badem Yağı
  • Yılan Yağı
  • Argan Yağı

Inversion Metodu Nasıl Uygulanır? / Inversion Metodu İle Saç Uzatma

Öncelikle 1 hafta boyunca, hangi yağı veya yağları kullanıyorsanız kullandığınız yağı hazırlayın. (Dax Supergro ve Fitness Supergrowth gibi sıvı veya katılaşan çoklu yağlar da kullanabilirsiniz çok iyidir. Saçımdan zaten zor çıkıyor 1 hafta boyunca nasıl uygularım demeyin, zaten saç her türlü yağı 2 saat içinde emiyor.) Yağı benmari usülü ısıtarak veya oda sıcaklığında uygulayabilirsiniz. Önemli olan bu uygulama esnasında veya sonrasında en az 5 dakika baş aşağı durmanızdır. Ben bağdaş kurarak baş aşağı durmanızı tavsiye ederim. Ben hem uygularken hem uyguladıktan sonra ortalama 10 dakika baş aşağı duruyordum. Bunu yatağınızda denemenizi pek tavsiye etmem hele ki normali bile hafif bir baş ağrısı yaparken.

Yağları Arındırma Sıklığı Ne Kadar Olmalı?

Açıkçası ben pazartesi başlıyor pazar günü bitiriyorum bu işlemi. Aralardaki tüm günler de dahil olmak üzere 1 hafta boyunca yağları uyguluyorum, herhangi bir temizleme arındırma işlemi yapmıyorum. Sadece pazar günü 1 haftayı doldurduğum için artık arındırıyorum saçımdan. İsterseniz siz haftada 2 kez saçlarınızı yıkayabilirsiniz ama dediğim gibi, mesela pazartesi günü uyguladınız, zaten 2 saat sonra emildi o yağ, salı günü herhangi bir yıkama işlemi olmadan tekrar aynı yağları uygulamalısınız.

Saçlarımı 1 Haftada Ne Kadar Uzattım?

Ben de katılaşan yağlardan kullandım, yani hindistan cevizi içeren. Açıkçası 1 haftada 1.5 cm’lik uzama yakaladım. E o kadar uğraşıyorum bir zahmet uzasın. Öyle şey mi olurmuş saç 1 ayda 1 cm’den fazla uzamaz saçmalığını kafanızdan atın. Siz ne kadar sağlıklıysanız ve ne kadar bakımlıysanız bu iki sebep sonucunda saçlarınız o kadar hızlı uzar.

Dipnot: Herhangi bir hastalığınız yoksa bu metodu uygulayın.