Oğluna Fatih Adını Koydu ama…

Oğluna Fatih Adını Koydu ama…

Erzurum’da dine ve milliyete önem veren, Fatih Sultan Mehmet’i çok seven bir adam varmış. Adamın 1966 yılında dördüncü oğlu dünyaya gelmiş. İşte büyük bir aslan olacak, erkek adam olacak, adamlığın hası olacak diye oğlu ile övürmüş. Oğlu, Fatih Sultan Mehmet gibi cengaver olsun, çağ açıp kapatsın diye, Fatih gibi büyük toplar döktürsün diye çocuğuna Fatih ismini koymuş. Ancak çocuk büyüdüğünde, top döktürmek yerine kendi top olmuş… İşte o büyüyen çocuk sanatçı Fatih Ürek’dir.

Sadece isim vermek yetmez, çocuklarınıza o kültürü, geleneği de aşılamanız gerekir.

Fatih Ürek kendisine top denilmesine kızıyor mu?

Fatih Ürek’e ilk kez ‘‘top’’ diyen Mehmet Ali Erbil oldu. Sonra İsmail Türüt, Etiler’deki barlarda sahneye çıkan şarkıcıları kastederek ‘‘yumuşak’’ dedi ve bir gırgır şamata aldı başını gitti. Fatih Ürek, eşcinselliğin argodaki karşılığı olan bu deyimleri artık sükunetle karşılamak istemiyor. Bu işler Mehmet Ali’nin başının altından çıktı çıkmasına ama ona hiç kızmıyor:

‘‘Mehmet Ali’yi çok severim, çok büyük bir şovmen ve müthiş zeki bir insan. Onun ağzında ‘‘top’’ lafı ‘‘eşcinsel’’ gibi durmuyor. Ama her önüne gelen söyleyince kızıyorum. Ondan başka kimsenin bana top demesini istemiyorum.’’

Fatih Ürek eşcinsellik hakkında konuşmaktan, bu konudaki fikirlerini söylemekten çekinmiyor, ama konuşmanın kişiselleşmesini istemiyor. Çünkü ona göre cinsel tercihlerin toplumun gözüne sokulması, bu konuda yaygara koparılması doğru değil:

Eşcinsellerin cinsel kimliklerini halkın gözüne sokması Fatih Ürek’i rahatsız ediyor.

“Eşcinsel hakları için savaşmam”

‘‘Aslında bizim halkımız çok hoşgörülü. Sanatın ve sanatçının her türlüsüne çok saygı gösteriyorlar. Bir insan eşcinselse ya da biseksüelse bunu insanların gözüne sokmasına gerek yok. Ben sokmadığım için beni seviyorlar. Yalnız büyük şehirlerde değil Anadolu’da da çok sevenim var. Bir sürü transeksüel, travesti asosyal insan kendilerini çok göze soktular. Artık bu işin ucunu kaçırdılar. Ben ona da karşıyım. Eşcinsel hakları için savaşmam. Sokakta çok kötü gösteriler yapıyorlar’’

Eşcinseller çoğu şeyin dozunu kaçırdı bu bir gerçek. Ramazan ayında da pek çok çirkin gösterilere imza attılar. İnsanlar bu sayede eşcinsellerden iyice nefret ediyor. Haksız da değiller öyle değil mi?

Ramazan ayında Lut Kavminin Çocuklarıyız diyerek pankart açmak gerizekalılık değildir, milleti birbirine düşürmeye çalışmaktır. Türkiye’de iç savaş çıkartmaya çalışmaktır.

Bir Cevap Yazın