Site icon Türkçe Malumatlar

Bahçesine Giren Köpeği Sopa İle Öldürdü!

Komşusunun köpeğini sopayla döverek öldürdü ve Benim bahçeme giremez dedi!

Türkiye’de her işi abartmayı seven insanlar var. Hayvanseverlerden bazıları, saldırgan hayvanların insanlara saldırmasında hatta insanları ısırılmasında bile hayvanı haklı gösterirken bazı kişiler de durduk yere hayvan hayvanlara eziyet ediyor. İnsanlar duygularını çok abartlı bir şekilde yaşıyor. Açıkçası bu olaylar tipik bir ruh hastalığının belirtisidir. Zararsız ve kimseye saldırmayan hatta sahipli olan bir köpek, yanlışlıkla bir bahçeye girdi diye öldürülmesi mi gerekiyordu? Köpeği öldüren kişi nefsi müdafaa da yapmıyor. Köpek zararsız. Ama köpeği öldürene kadar dövüyor ve köpek ölüyor.

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde Arif Sevinç, bahçesine giren komşusunun ‘Tony’ adlı köpeğine sopayla vurarak ölümüne neden oldu. Köpeğin sahibi Ömercan Karkaç, saldırgan hakkında şikayetçi olurken, köpeği öldüren Sevinç, “Tavuklarımı kurtarmak istedim. Köpeğini idare edeceksin, kendi kendine bakacaksın, bahçeme geçemez” diye kendini savundu.

Muğla’da bir kişi, günde 5 ekmek yediği gerekçesiyle köpeğini vurarak öldürdü. Damadın şikayetiyle ortaya çıkan olayla ilgili 1033 lira ceza kesildi.

Muğla’da çok ekmek yediği gerekçesiyle köpeğini vurarak öldüren kişiye 1033 lira ceza kesildi. Menteşe ilçesi kırsal Çiftlik köyünde yaşayan Cemal D., geçen yıl Aydın’daki bir çobandan oğlak karşılığı köpek aldı. Cemal D., ‘Osman’ adını verdiği çoban köpeğine keçi sürüsünü emanet etti. 3 ay önce keçilerini satan Cemal D., iddiaya göre 4 Ocak günü, köpeğini, günde 5 ekmek yediği için sapana bağlayıp, av tüfeğiyle 2 el ateş ederek öldürdü. Yaşananlara tanık olan Cemal D.’nin damadı İsmail Kaplan ise jandarma karakoluna giderek, kayınpederinden şikayetçi oldu.

Exit mobile version