Nikola Tesla’nın 21. Yüzyıl Kehanetleri 1 : Çevre Koruma

Geçtiğimiz yüzyılın en büyük dahilerinden bilim adamı Nikola Tesla, 2035’te Çevre Koruma Ajansı sekreterinin ABD Başkanından bile daha önemli görüleceğini söylüyor.

Elektriğin bulunmasında öncülük etmiş bilim adamı Tesla, 1937 yılında Liberty Dergisi’ne verdiği röportajda 21. yüzyılla ilgili kehanetlerini de paylaşıyor.

Tesla, ”Edison, Stainmetz, Markoni ve diğerleri kablosuz yolla Atlantik Okyanusu’nun üzerinden bir sinyal göndermenin imkansız olacağını iddia ediyorlardı ancak birçok önemli buluşun önceden habercisi olduğum için belki de 21. yüzyılda hayatın nasıl olacağı tahmininde bulunmaya çalışırsam çok da yanlış yapmam” diyor.

‘Başkandan da önemli olacak’

Röportaja göre mucit ve mühendis Tesla, ölümünden 35 yıl sonra kurulacak olan Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı’nın önemini öngördü. Tesla kısa adı EPA olan ajansı o yıllarda Hijyen ve Beden Kültürü Ajansı olarak tanımlıyor:

”Hijyen ve beden kültürü eğitimi, hükümet politikalarının bir parçası olarak tanınacak. 2035 yılında Hijyen ve Beden Kültürü Ajansı sekreteri, ABD başkanından daha önemli olacak. New York’taki hava kirliliği bizim dedelerimiz için aklın almadığı boyutlarda olacak, aynı zamanda su teminine büyük önem verilecek.

Bir Cevap Yazın