İbretlik Hikaye: Rahibin Seksi Rahibe İle İmtihanı

Görev Alanınızla ilgili her zaman bilgi sahibi olun, yoksa pek çok fırsatı kaçırabilirsiniz. Yaptığınız işte her zaman en iyis olmak için çabalayın. Kendinizi her zaman eğitmeye devam edin. Fırsatları kaçırmayın yoksa sizin de başınıza bu olayda geçen rahibin başına gelenler gelebilir…

Günün büyük bölümünü ibadet etmekle ve insanlara iyiliğin faydalarını anlatmaka geçiren rahibin, sabah olduğunda Arabasına binip kiliseye gitmek üzere yola koyulur. Bu sırada karşısına güzeller güzeli bir rahibe ortaya çıkar. Rahip de centilmenlik yaparak arabayı durdurur ve kiliseye kadar onunla gelmek isteyip istemediğini sorar.

Rahibe de arabaya biner ve bacak bacak üstüne attığında bacaklarının tüm güzelliği ortaya çıkar. Rahibin de haliyle gözü kayar ve bakayım derken kısa bir süre için aracın kontrolünü kaybeder. Aracı tekrar kontrol altına aldıktan sonra sağ elini usulca rahibenin bacağının üstüne koyar. Rahibe ona bakar ve söyle der; “Sayın Rahip, 129. ayeti hatırlıyor musunuz?” der.

Utançtan kıpkırmızı olan rahip derhal elini çekerek rahibeden özür diler. Bir müddet sonra rahibin aklı karışır ve vites değiştirme bahanesiyle rahibenin bacağına tekrar dokunur. Rahibe aynı soru ile karşılık verir;“Sayın Rahip, 129. ayeti hatırlıyor musunuz ?” Utancından tekrar kızaran rahip elini çeker ve “afedersin sayıh rahibe, insanoğlu zayıf düşebiliyor” der ve özür diler. Kiliseye vardıklarında rahibe arabadan iner ve tek kelime söylemeksizin, ancak çok manalı bir bakış fırlatarak ortadan kaybolur. Rahip aceleyle içeriye koşturur ve bir İncil alarak 129. ayeti açar.

129. ayet aynen şöyle demektedir;“İleriye gidiniz, daha yukarılarda arayınız. Orada güzellikler bulacaksınız.”

Kısaca , görev alanınızla ilgili her zaman bilgili olun, yoksa bu rahip gibi fırsatları kaçırabilirsiniz…

Bir Cevap Yazın