Kostarikalılar da PKK’lı Oldu!

Kostarika hangi kıtada desek çoğu insan bilemez hatta Kostarika diye bir ülke olduğunu bile bilmez. Zaten Kostarika’ya da ülkeye demeye bin şahit ister. Ordusu bile yok. Ancak oradaki bazı Kostarika Vatandaşları da PKK’ya katılmak için kıtalara aşarak Orta Doğu’ya geliyor…

PKK her yerden eleman devşirmeye devam ediyor. En son PKK ve YPG gibi terör örgütlerine Avrupalı Beyaz Üstünlükçüler katılmaya başlamıştı. Norveç, Danimarka, İsveç gibi iskandinav ülkelerinden de yoğun katılım var. Şu an YPG’nin 100 bin kişilik bir güce sahip olduğu biliniyor.

Türkiye üzerinden PKK’ya katılmak isterken yakalanan Kostarikalı!

Sosyal medya paylaşımları ve yazışmalarıyla terör örgütü PKK’nın propagandasını yaptığı gerekçesiyle tutuklanan Kosta Rika vatandaşı Chevez hakkında 1 yıl 6 aydan 7 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istemiyle iddianame hazırlandı.Chevez, HDP binalarına giderek PKK’ya nasıl katılırım diye bilgi aldığını da söyledi. HDP yani Halkaların Demokrat Partisi’nin sık sık PKK’ya eleman devşirdiği de bilinmektedir.

Chevez’in not defterindeki bir yazıda ise “Diyarbakır’dayım. Param yok, panikteyim. Hızlı bir şekilde onlarla iletişime geçmeliyim.” ifadelerini kullandığı aktarıldı.

Şüphelinin 10 Şubat’ta saat 09.13 sıralarında Twitter hesabından “Merhaba, şu anda Diyarbakır’dayım, burada PKK, YPG’den birini veya Rojava’ya gitmeme yardım edecek birini tanıyor musunuz?” şeklinde paylaşım yaptığının anlaşıldığı belirtilen iddianamede, Chevez’in cep telefonunun “videolar” bölümünde, Öcalan’a ait fotoğraf ve afişlerin yer aldığı, sağ üst köşesinde Frankfurt ibaresi bulunan açık alanda yapılan 2 dakikalık videonun yer aldığı aktarıldı.

Kürtler adına savaşmak, Kürtleri barbar Türklerin zulmunden kurtarmak niyetinde olduğunu ifade eden Kostarikalı, daha sonra ise amacının PKK’ya katılmak olmadığını ve kandırıldığını söyledi. Artık yerseniz…

Bilmeyenler için Kostarika Amerika Kıtasında bir ülkedir.

Yunanistan’ın, Ermenistan’ın, Fransa’nın, Arabistan’ın, Suriye’nin Türk düşmanlığı yapmasını anlarız da Kostarikalılar ne alaka? Demek ki Türke düşman olmak için sınır komşusu olmaya bile gerek yoktur. Dünyanın her yerinde her devirde sık sık Türk düşmanlığı yaşanmıştır. Unutmayın ki zamanında da Anzaklar farklı bir kıtadan Türkiye’ye gelip Türk askerine kurşun sıkmıştır.

Bir Cevap Yazın