Türklerin Milli Tanrısı ve Milli Dini!

Tengri; milli bir tanrının tüm özelliklerine sahiptir. Türkler, dünyanın ortasında, doğrudan göğün altında yaşamaktalar, dolayısıyla gökyüzü onları özellikle korumaktadır. Metinler açık seçik bir biçimde, onun yabancı halkların değil, Türklerin tanrısı (Türük Tengrisi) olduğunu belirtmektedir. O, özellikle Türkleri korur. Türkler yeryüzündeki temsilcisi olarak görevlendirir.

Tengri inancına göre Türkler tüm insanlardan üstündür ve Tengri ise insanlar yönetilsin ya da cezalandırılsın diye Türkleri görevlendirmiştir. Türkler Tengri’nin Kırbacıdır. Türklerin milli dini, Türklerin özünü oluşturan din Gök (Kök) Tengri dinidir. Budist olan biri ya Çinlileşir ya da Hintlileşir. Hristiyan olan biri Avrupalılaşır. Ortodoks olan biri Ruslaşır. Müslüman olan biri Araplaşır ama Tengri İnancına %100 sahip olan bir Türk ise asla başka kültürlerin tesiri altında kalmaz. Özünü, kimliğini kısaca her şeyini korur. Bugün dünyanın çeşitli yerlerinde sayıları çok az bile olsa Tengri inancına geri dönen Türkler vardır. Türkiye’de ise maalesef Tengriciyiz diyen insanların pek çoğunun Tengri inancı ile alakası yoktur. Bunlar genellikle İslam düşmanlığı yapmak için Tengri inancının arkasına saklanmaktadır. Keza Gök Tengri inancı İslam’dan bile daha katı kuralları olan bir dindir. Türkiye’de Gök Tanrı inancını resmi din yapmak isteyenler Rıza Nur ve Nihal Atsız’dır. Rıza Nur, yakın olduğu kişilere sık sık Gök Tanrı inancı ile ilgili malumatlar vererek bu dini yeniden canlandırmayı teklif etmiştir. Ancak siyasi meseleler ile çok fazla uğraştığı için buna fırsat bulamamıştır ve pek çok da düşman edinmiştir. Nihal Atsız ise sürekli mahkemeler ile başı dertte olduğu için bu konunun üstüne düşememiştir.

5 comments

 1. Turkler Gok Tanriya inaniyordu peki bizim sahte Hocalar/din adamlari var ”Turkler Zorla/kilicla gemedi Islama diyenler cok.Ben inanmiyorum kimse asla dinini degistirmez toplu veya kitleler halde.Araplar Turkleri zorla ve kilicla Islam’a davet etti bizim Atalarimizi .Turkler kilicla degil gonullu gecti diyenler YALAN SOYLUYOR ,Saudi Arabistan yonetiyor Turkiyeý bu nedenle Hocalarimiz din adamlarimiz Araplar ne diyorsa onu yapiyorlar.Osmanliyi yikanlar Araplar degilmiydi Inglizler ile firavunluk yapan Araplar!Bizim Atalarimiz asla kendi gonullu gecmemistir .Haydi sen soyle Avrupalilari kitle ve toplu halde Islamá geciri gonullu kim yapacak?Nanay yalan soyluyor din adamlarimiz Islam sahte imamlar Araplarin baskisi altinda.Diyaneti yoneten Saudi Arabistan degil mi,Eh..?Tengri dini madem islam diniyle ayni farkli degildi gecmeye ne luzum vardi o zaman?Yalanlari burdan cikart Vatandas.Tengi Biz Menen.!

  1. Türklerin İslam’a geçmesi biraz karışık. Ancak okul kitaplarında anlatıldığı gibi güle oynaya kimse İslam’a geçmiş değil. Zorla geçenler var fakat hepsi için diyemeyiz. Maalesef ekonomik nedenlerden ve siyasi nedenlerden dolayı da din değiştirenler var.

   1. Ben Turkiyede Okumadim bilmem Turkiyede okul kitaplarda ne yaziyor ,ben Hollanda da buyudum yetistim,kimse asla kendi dininden vazgecmez,Iran eski Farsi Abbasiler Turkleri Yesevi yoluyla ve Misyonerlikle gecirmis islama bence.Abbasiler zaten Arap Turkiyede Hocalar veya bazen Turk bilim adamlari diyor Turkler i Araplar degil Farsilar islama gecirdi diye,Abbasiler de Arap sayiliyor Peygamber Muhammedin SAV amcasi Abbas soyundan geliyorlar Araptirlar.Zaten Avrupa Hiristiyanligi Afrika ulkelerine bu yol ile yayiyorlar.Misyonerlik ,medreseler .
    Saltuk bugra Han tahminim 15 yasinda imis eger Turkler onun doneminde Islama gecmesi bu yas dolayisiyla kandirilmistir .Turklerin Goktanri dini Islama benziyordu’da neden gecsinler ki ?Ekonomik ve siyasi neden olamaz yalan bunlara ben inanmiyorum.Turkleri Cinlere Set cektirdi ne demek ekonomik siyasi ?Islam ordulari bile yaklasamiyormus Turklere ,Peygamber Muhammed s;av bir haisinde savasta diyor Turkler size dokunmadikca siz onlara dokunmayin diye ,E bu demekki Turkler de ustunluk varmis o donemde.Siyasi Ekonomik lafi Hacilarin Hocalarin yalani Arap lastirip sausi nin arkasina dusen Hcalar Diyanetin felan bilmem bilim islam dini adamlarin yalani.Turkiye Arap Onderligi yapsin diye.soyleniyor o laflar bence Araplarin lafi .

  2. Türkiye’de İslamcı Hocalar Türkler gönül rızasıyla İslam’a geçti diyor. Siyasi nedenlerden geçti demiyor. Siyasi nedenlerle geçti diyenler Tarihçilerin bazılarıdır ve doğrudur da. Fakat hepsi bu sayede geçmemiştir. Kimi zorla geçmiş, kimi siyaseten geçmiş kimisi de ekonomik nedenlerden dolayı geçmiş. Mesela Cengiz Han’ın torunu İlhanlı Hükümdarı Gazan Han, Müslüman olduğunu duyurunca Tengriciler din değiştirip İslam’a geçiyor. Türkler daha önce de pek çok defa farklı dinlere girdi. Hristiyanlığa girenler oldu. Museviliğe girenler oldu, Hazar Türkleri Musevi. Keşke Türkler özünü korusaydı ve din değiştirmeseydi, fakat Türkler yerleşik hayattaki insanlardan çabuk etkilenmiştir. Tengriciliğin diğer dinler gibi belli bir kitabı olsaydı bu durum yaşanmazdı. Çünkü bazı şeyler zamanla unutuluyor ve sonra özünü kaybediyorsun. Türklere olan da bu.

 2. Rıza Nur’u ve Nihal Atsız’ı övmeyin, Rıza Nur yazdığı hatırat kitabında 1926 yılına kadar Atatürk ve Milli mücadeleyi övmüş 1926 yılında fransa’ya taşınıp Atatürk ve Milli mücadeleye ağıza alınmayacak hakaretlerde bulunmuş atatürk ve Vedat Uşaklıgilin eşcinsel ilişki yaşadığını Atatürk’ün ailesi hakkında bile hakaretler etmiştir, Nihal Atsız’ı da evlat edinmiş Atsız da manevi babasının yazdığı hakaretleri kendi kitaplarında da yazmış Rıza Nur yazdığı hatıratını ingiltere müzesine göndermiş Nihal atsıza 1960 yılından sonra basılıp dağıtmasını söylemiş, 1964 yılında ingilizler hatıratı püsküllü kadire haber vermiş kadir de ingiltereye gidip hatıratı müzeden almış Nihal Atsız’ın bundan haberi olunca püsküllüye noterden ihtarname çektirmiş püsküllü ihtarnameyi alınca Atsız ile görüşmüş hatıratı satın alıp bastırmak için önce para teklif etmiş Atsız kabul etmemiş hatıratı Atsıza geri vereceğini söylemiş oradan ayrılmış daha sonra nasıl ettiyse bir aracı bulup Nihal Atsız’ı ikna edip hatıratı alıp kendisi de Atatürk’e İsmet Paşa’ya Cumhuriyet’e Türklüğe Milli Mücadeleye hatta Atatürk’ün ailesine bile özellikle annesinin genel ev de çalıştığını Atatürk’ün de yazacak kadar aşağılık şekilde iftiralar atarak bunu Rıza Nur’un hatıratına kendi düşüncelerini de ekleyerek 5 ciltlik kitaplar şeklinde bastırıp Türkiye de bazı kitapçılarda satılmasını istemiş kitaplar yasaklanıp toplatılmış. RIZA NUR’un doktoru Rıza şizofreni ve pedofili hastasıdır psikolojik sorunları vardır demiş.

Bir Cevap Yazın