Meme Hakkında En Önemli Bilgiler! Göğüsler Hakkında 10 Bilgi

  1. Meme Boyutu Kalıtsaldır

Göğüs ölçünüzü her iki ebeveynden de miras alma şansınız eşittir, bu yüzden kız kardeşinizin göğüsleri sizden çok daha büyük olabilir.

2. Memeler Eşit Yaratılmaz

Boyut olarak eşittir. Aslında, bir meme genellikle diğerinden yaklaşık beşte biri kadar büyüktür. (Merak ederseniz, genellikle boyut avantajına sahip olan sol taraftır.)

3. Göğüsleriniz Sadece Yağdan Oluşmaz

Meme ucunuzu da içeren karmaşık bir bez ve kanal sistemidir. Ve her memenin altında kas ve kaburgalarınızdan ayıran lifli doku vardır. Ancak, belirli bir yaştan sonra göğüsleriniz çoğunlukla yağa dönüşür.

4. Kilo Almak Göğüslerinizi Büyütebilir

Ya kilo verirsen? Göğüslerinin küçüldüklerini fark edebilirsiniz. Ancak bu her kadın için aynı değildir, çünkü bazı kadınların daha az yağ dokusuna sahip daha yoğun göğüsleri vardır. Diğer faktörler: Hamilelik, emzirme, menopoz, doğum kontrol hapları ve hatta seks göğüslerinizin şişmesine neden olabilir. Göğüsleriniz de adet döngünüz sırasında tam bir fincan büyüklüğü kadar büyüyebilir. Ancak adet döneminden günler sonra hormon seviyeleriniz düşer ve büstünüz en küçük seviyededir. Teşekkürler, hormonlar!

5. Sarkma Kaçınılmazdır

Düzeltici bir ameliyat olmadıkça, yaşlanmak göğüslerinizin zamanla sarkacağı anlamına gelir. Diğer suçlular arasında yerçekimi, sigara içmek ve uyumak saydır. Aslında, eğer bir mide uyuyan iseniz, pozisyon değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Bazı raporlar, midenizde uyumanın aslında göğüslerinizin şeklini değiştirebileceğini göstermektedir.

6. Üçüncü Bir Meme Ucuna Sahip Olmak Nadir Değildir.

Aslında, nüfusun yaklaşık% 6’sının ekstra meme dokusuna sahip üçüncü (veya daha fazla) meme ucu vardır. Bu ekstra göğüsler bile laktat yapabilir ve adet döneminde hassaslaşabilir.

7. İlk Meme Büyütme Ameliyatı 1962 Yılında Gerçekleşti

Ve şimdi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler plastik cerrahi şekli ve 2006’dan beri. Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği’negöre, 2013 yılında 290.000 kişi meme implantı yaptırıldı – 2012’ye göre% 1’lik bir artış. Ortalama maliyet mi? 3600 dolardan biraz fazla.

8. Kalıcı Göğüsleri Olan İlk Primatlarız

İnsanlar olarak, ergenlik başlamadan önce göğüs büyür ve onlar hayatımız boyunca büyümeye ve değişmeye devam ederler. (Özellikle adet döneminde ve hamileyken daha da büyüyorlar.) Bununla birlikte, diğer primatların göğüsleri sadece emzirirken büyür.

9. Dört Tip Meme Ucu Vardır

Hepsi normal olan çıkıntılı, düz, kabarık ve ters çevrilmişlerdir.

10. Ortalama Meme Ağırlığı 1 – 2 Kilo Arasındadır

Kadından kadına değişmekle birlikte, çoğu göğüs bu ağırlıkta değişmektedir. Guinness Rekorlar Kitabı’na göre, dünyanın en büyük doğal göğüslerine sahip kadın 52I beden sütyen giyiyor. Ve neredeyse 50 kilo ağırlığındalar.

Bir Cevap Yazın