Seks Hakkında En Önemli Bilgiler! Sex Hakkında 10 Bilgi

  1. Seks Yapmak Daha Fazla Özgüven Sağlar

Seks ve özgüven sokağının iki tarafı vardır: seks yapan insanlar kendilerini iyi hissederler ve insanlar kendilerini iyi hissetmek için seks yaparlar. Cinsel Davranış Arşivleri’nde yayınlanan bir çalışma, insanların seks yapmasının birçok nedenine baktı ve en yaygın sürüş faktörlerinden birinin, birçoğunun işi yapmaktan elde ettiği benlik saygısı artışı olduğunu buldu. Aynı insanlar seksin kendilerini güçlü ve çekici hissettirdiğini bildiriyor. Ayrıca, çalışmadaki bazı insanlar daha fedakar niyetlere sahipti ve partnerlerinin kendilerini iyi hissetmelerini istedi.

2. Seks Yapmak Ağrıyı Hafifletir

Seks sizi birden fazla şekilde iyi hissettirebilir. Bariz fiziksel fayda var, ve daha az belirgin: ağrı kesici. Uyarılma ve orgazm sırasında, beyindeki hipotalamus iyi hissettiren oksitosin hormonu salgılar. New Jersey’deki Rutgers Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, bu oksitosin dalgalanmasının aslında kadınların özellikle adet döneminde daha az acı hissetmelerine yardımcı olabileceğini buldu. Deneysel Biyoloji ve Tıp Bülteni’nde yayınlanan bir çalışma, erkeklerde oksitosinin ağrı algısını yarı yarıya azalttığını ortaya koydu.

3. Seks Yapmak Kansere Karşı Korur

Bazı araştırmalara göre, sık seks yapan 50 yaş ve üzeri erkeklere prostat kanseri teşhisi konma olasılığı, aynı yaştaki ve sık seks yapmayan erkeklere göre daha düşüktür. Dergide yayınlanan bir çalışma BJU UluslararasıGüvenilir Kaynak cinsel ilişki ve mastürbasyonun yaşlı erkeklerde prostat kanseri riskini azaltabileceğini buldu. ‘de yayınlanan başka bir çalışma Amerikan Tıp Derneği DergisiGüvenilir Kaynak 20’li yaşlardaki sık boşalmaların prostat kanseri riskini azaltmaya da yardımcı olabileceğini buldu.

4. Orgazm Sperm Kalitesini Artırır

Sık seks bir erkeğin sperm kalitesini artırabilir, sperme DNA hasarını azaltabilir ve doğurganlığı artırabilir. Avrupa İnsan Üreme ve Embriyoloji Derneği’negöre , her gün seks yapan veya günlük boşalan erkekler, seks yapmayan erkeklere göre yedi gün sonra daha canlı ve daha kaliteli sperme sahipti. Çalışma, bu yaklaşımın hafif doğurganlık sorunları olan çiftlerin gebe kalmasına yardımcı olabileceğini göstermektedir.

5. Daha Az Seks Yapmak, Daha Fazla İşle İlgilenmek Demektir

Almanya’daki Gottingen Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, daha az sağlam bir cinsel yaşama sahip insanların yatak odasındaki tatmin eksikliğini telafi etmek için daha fazla iş üstlenme eğiliminde olduğunu buldular. Çalışmada 32.000 kişiden seks ve çalışma alışkanlıklarını tanımlamaları istendi. Araştırmacılar, erkeklerin yüzde 36’sının ve haftada sadece bir kez seks yapan kadınların yüzde 35’inin kendilerini işlerine daldırdığını buldu. Ne kadar çok iş yaparsanız, o kadar fazla strese sahip olursunuz – ve ne kadar çok strese sahip olursanız, o kadar az seks yaparsınız. Bu gerçekten kısır bir döngü.

6. Seks Stresi Keser

Cinsel ilişki stres seviyenizi düşürebilir. Biological Perspective dergisinde yayınlanan bir çalışma, katılımcılardan konuşma yapmak veya karmaşık bir matematik testi yapmak gibi stresli bir aktiviteye katılmalarını istedi. Stresli bir görevden önce vajinal ilişkiye giren katılımcılar, seks yapmayanlara, mastürbasyon yapanlara ve cinsel ilişkiye girmeden cinsel temasta bulunanlara kıyasla daha düşük stres seviyelerine ve daha düşük tansiyona sahipti.

7. Seks, Eşinizle Olan Bağlarınızı Güçlendirir

Seks (doğru yapıldığında) bir partnerle hem fiziksel hem de zihinsel bağlantıları güçlendirmeye yardımcı olur. Bir ankette sorgulanan insanların yarısından fazlası, daha güçlü bir duygusal bağın seksin en büyük yararı olduğunu söyledi.

8. Tatlı Rüyalara Dalmayı Sağlar

Uyumadan önce orgazm olanların daha kaliteli uykuya da sahip olma olasılığı daha yüksektir. Bu yüzden, bir dahaki sefere keyifli bir seks maceradan sonra sürüklendiğinizi hissettiğinizde, onunla savaşmaya çalışmayın.

9. Kadın Orgazmı Erkek Orgazmından 3 Kat Uzun Sürer!

Ne diyebiliriz ki, kadınların yatak odasında oldukça ciddi orgazmik avantajları vardır. Her şeyden önce, tipik kadın orgazmı yaklaşık 20 saniye sürer, Michael Reitano, MD, erkek sağlık şirketi Roman’da ikamet eden doktor, daha önce Health’e söyledi. Bu, sadece altı saniyede başlayan erkek deneyiminden üç kat daha uzun. Kadınlar ayrıca birden fazla orgazm ve G noktası orgazm olabilmek söz konusu olduğunda da üstünlük sahibidir. Kadın olmak harika!

10. Klitoris Temelde Küçük Penistir

Küçük bir embriyo olduğunuzda, klitoris aslında penisle aynı dokudan gelişir. Greater Boston Üroloji’de ürolog olan Natalya Lopushnyan,daha önce Health’e verdiği demeçte, “Hepimiz aynı parçalara sahibiz, bu sadece vücudumuzda erkek ve kadın parçası gelişimini etkileyen hormonlara sahip olduğumuza bağlı.”dedi. Testosteron bir erkek embriyosunda serbest bırakıldığında, bu cinsel doku bir penis haline gelir. Testosteron olmadan, aynı doku klitorisi oluşturur. Klitorisin ucu penisin ucuna biraz benzerlik gösterir; her ikisi de süper hassastır ve benzer şekilde çalışırlar. Lopushnyan, “Bir kadın heyecanlandığında, klitoris büyüdü ve kanla doldu” dedi.

Bir Cevap Yazın