2022 TYT AYT | Tarih Kaynak Önerileri (Kolay – Orta – Zor Seviyeler)

Aşağıda TYT – AYT Tarih için tek kitap almak isteyenlere özel liste hazırladık. 2 ayrı sınava göre düşünülürse fiyatları gayet uygun. Ayrıca ortak konular, ortak sorular bulunduğundan sizler için faydalı ve zaman kaybını önleyici olacaktır.

1.Sonuç Yayınları TYT – AYT Tarih Soru Bankası

Fiyat: 40 TL | Düzey: Kolay

Açıkçası kitabı inceledim ve düzeyinin kolay olduğu ve başlangıca uygun olduğu sonucuna vardım. Tarih dersinde zorlananlar ve başlangıç seviyesinde kitap arayanlar için ideaL. Orta düzey Tarih kitaplarını ise aşağıda belirttim.

2.Sınav Yayınları TYT AYT Tarih Full Çeken Soru Bankası

Fiyat: 23 TL | Düzey: Orta

Sınav senemde çok memnun kalarak kullanmıştım bu kitabı. Kesinlikle Orta Düzey olduğunu düşünüyorum. Bununla ÖSYM’ye hazırlanabilirsiniz gerçekten. Tam ÖSYM tipi sorular bulunduruyor ve öğretici anlatım ve sorulara sahip. Ayrıca fiyatı da son derece uygun. Kesinlikle tavsiye ederim.

3.Fen Bilimleri Yayınları TYT AYT Tarih Soru Bankası

Fiyat: 49 TL | Düzey: Orta

Harika bir kitap. Zorlayıcı soruları bulunsa da genel olarak orta düzey ve tam ÖSYM tipi sorular bulundurmakta. İndirime girdiğinde kesinlikle alın.

4. A Yayınları TYT AYT Tarih Son 19 Yılın Çıkmış Soruları Ve Ayrıntılı Çözümleri Soru Kitabı

Fiyat: 16 TL | Düzey: Orta – Zor

Kesinlikle ama kesinlikle sınava girmeden bu kitabı alınız ya da soruları fotokopi çektirip çözünüz. Mümkünse güncellenmiş olanı ( yani 2021’in sorularının da bulunduğu kitabı almanızı öneririm.) Çıkmış sorular sınav sorularının mantığını anlayabilmekteki en önemli araçtır. Sadece bu kitap ve bahsettiğim ek kaynaklardan birini bile kullansanız Tarih netlerinizde artma gözlemleyeceğinizden eminim.

5.Limit TYT – AYT Tarih Soru Bankası

Fiyat: 40 TL | Düzey: Zor

Limit Yayınları genel olarak son yıllarda zorlayıcı ve de mantıklı sorular bulunduruyor. Sınava hazırlanmak için güzel kaynak olduğunu düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın