Anal Seksin Olası Zararları Nelerdir?

Öncelikle anal seksin, zevkli bir aktivite olduğunu önceki malumatlarımızda belirtmiştik. Şimdi de olası anal seks zararlarını sizlere anlatacağız, bunlar;

  • Anüsün astarı incedir ve kolayca hasar görebilir bu da anüsü enfeksiyona karşı daha savunmasız hale getirir. Böylece enfeksiyonlar daha kolay yayılabilir. (Bu nedenle tek eşlilik hem kadın hem erkek için çok önemlidir. Ayrıca hem kendinizin hem partnerinizin temizliğinden emin olmalısınız.)
  • Anüs, vajinanın sahip olduğu doğal yağı yaratan hücrelerden yoksundur. Bu yüzden anal bölgede yırtıklar oluşabilir. Yağlama ve daha ince doku eksikliği anüs ve rektumda sürtünmeye bağlı yırtık riskini artırır. (Bu nedenle anal seks öncesi anal kayganlaştırıcı jel veyahut yağ kullanmayı ihmal etmeyin.)
  • Doğal olarak bakteri içeren dışkı vücuttan çıkarken rektum ve anüsten geçtiği için bakteri bu yırtıklar yoluyla cildi potansiyel olarak istila edebilir. Bu, genellikle antibiyotiklerle tedavi gerektiren derin bir cilt enfeksiyonu olan anal apse riskini arttırır. (Bu nedenle dikkatli ve temiz bir şekilde anal seks yapınız. Hızlı olacağım derken yırtık oluşturma ihtimaliniz var.)
  • Irritabl Bağırsak Sendromu (IBS) veya Crohn Hastalığı gibi mide – bağırsak sorunları olan insanlar için anal seks problem yaratabilir. (Bu nedenle bu kişiler sık sık anal seks yapmamalıdır.)

Bir Cevap Yazın