Jelqing Tekniği Nedir? Jelqing Tekniği İle Penis Büyütme | Jelqing Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Jelqing, kısaca penise egzersiz yapmayı ve penise masaj yapmayı içeren doğal bir penis büyütme tekniğidir. Jelqingin tanımı budur.

Jelqing Egzersizi Nedir? Bir diğer deyimle Jelqing egzersizi, penisin boy ve çevresi büyüttüğü söylenen penisi elle çekme ve basınç uygulamaktır.

Kökleri 200 yıldan daha eski olan antik Orta Doğu’ya dayanıyor. Bu egzersizin etkinliği hakkında hala birçok tartışma var. Jelqing’in penisin boyutunu ve çevresini aşağıdaki şekillerde artırdığına inanılmaktadır:

Çekme ve sıkmanın penise kan akışını artırdığı, böylece penisin ereksiyon sırasında daha fazla kan barındırması için eğitilmesi fikri üzerinde çalışılır. Diğer açıklamaya göre, çekme ve diğer hareketlerin penis dokusunda son derece küçük yırtıklar üretmesi ve bu yırtıkları onarmak için yeni hücreler üretildikçe penisin büyüklüğü artar.

Jelqing Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Jelqing hakkında yeterli bilimsel araştırma ve kanıt yoktur, ancak erkekler sekiz ay boyunca sürekli olarak uyguladıktan sonra sırasıyla bir buçuk inç uzunluğunda ve çevresi olduğunu bildirmişlerdir. Ancak, bu egzersizden herhangi bir kazancı korumak istiyorsanız, uygulamaya devam etmek zorundasınız.

Bir Cevap Yazın