Hiç Türk’e Benzemiyorsun! Sarışın ve Beyaz Tenli Türk Görünce Avrupalıların Suratının Asılması…

Hiç Türk’e Benzemiyorsun! Sarışın ve Beyaz Tenli Türk Görünce Avrupalıların Suratının Asılması…

Avrupalılar Türkleri kafasında her zaman esmer, koyu tenli, aşırı kıllı, pis kokan insanlar olarak tanımlamıştır. Bir Türk Avrupa’ya gittiği zaman genellikle Türk olan kişi Türküm demezse Avrupalı onun Türk olduğunu anlayamaz fakat kişi Türküm dediğinde Avrupalı hemen cevap verir, “Ya Hiç Türk’e Benzemiyorsun”… Daha da komik olanı arkadaşlar şudur, özellikle sarışın mavi gözlü bir Türk Avrupa’ya gittiği zaman Türk olduğunu söylerse Avrupalıların yüzü düşüyor, suratı asılıyor. “Sen Nasıl Türk olursun, böyle Türk mü olur” diye dövünüyorlar. Avrupalılara göre Türkler sarışın olamaz, beyaz tenli olamaz, renkli gözlü olamaz. Çünkü Avrupalılara göre bu özelliklere sahip olan biri üstün ırktır ve Türkler de üstün ırk değildir. Şaka gibi ama gerçekten böyle düşünüyorlar.

Eğer bir Avrupalı size Türk’e benzemiyorsun derse sakın bu cümle ile övünmeyin. Bu övünülecek bir şey değildir aksine Türkün gururunu aşağılayan bir cümledir. Ne demek Türk’e benzemiyoruz?

Türkleri arasında Sarışın ve Renkli gözlü Türkler mevcuttur. Hatta bu iki özelliği bir arada taşıyanlar da vardır. Buraya bir sürü sarışın, beyaz tenli, renkli gözlü insan koymak istemiyoruz çünkü bir şeyler kanıtlamaya ihtiyacımız yok, fakat hem sarışın hem de çekik gözlü özellikleri bir arada barındıran bir resim paylaşıyoruz.

Türklerin çoğu sarışın değildir, fakat Türkler arasında sarışın olanlar da vardır. Sarışınlık sadece Avrupalılara özgür bir şey değildir. Moğollar ve Kıpçak Türkleri arasında da sarışın olanlar vardır.

Size komik bir olay anlatayım arkadaşlar. Belçika’da 1. Dünya Savaşının anlatıldığı bir belgeselde de Sarı Saçlı Mavi Gözlü olan Mustafa Kemal Paşa’yı esmer, kıllı ve siyah saçlı olarak göstermişlerdi. Daha da komik olan nedir biliyor musunuz? Avrupalılar PKK propagandası yaparken Kürtleri sürekli Sarı Saçlı Mavi Gözlü insanlar olarak tanıtıyor.

Avrupalılar üstünlüğü ten, saç ve göz renginde bulmaktadır. Türkler ise üstün olmak için böyle şeylere ihtiyaç duymaz. Türkler büyük bir millettir ve içinde sarışın da vardır, renkli gözlüsü de vardır, kumralı da vardır, kavruk tenlisi de vardır. Çekik gözlüsü de vardır. Bunun nedeni ise Türklerin çok geniş alanlara yayılması, farklı coğrafyalarda yaşaması ve Türk boylarının çok çeşitli olmasından kaynaklanmaktadır. Eğer Türkler Avrupalılarla karıştığı için sarışın veya renkli gözlüdür diyenler olacak olursa onlara sarışın ve renkli gözlü Uygurları veya eski Kırgızları hatırlatmak gerekir. Çin kaynaklarında pek çok defa sarışın ve renkli gözlü Türklerden de bahsedilmektedir. Ayrıca her Avrupalı sarışın ve renkli gözlü değildir. Hatta çoğu öyle değildir. Mesela İtalyanlar, İspanyollar, Yunanlılar hem esmer hem de koyu saçlıdır. Özellikle Yunanlıları bir Suriyeli ile ayırt etmek zordur. Almanların da çoğu sarışın değildir, bu sadece basit bir Nazi propagandasıdır. Hitlerin kendisi bile sarışın değildir. Sarışınlık daha çok pigment eksikliği olan Kuzey Avrupa ülkelerinde ve özellikle de İskandinavya’da yaygındır. Fakat insanlar Avrupa’nın tamamı sarışın gibi bir algıya sahip. Özellikle filmlerde Yunanlıları hep sarışın renkli gözlü olarak gösteriyorlar fakat Avrupa’da ülkeleri arasında vatandaşları en çok esmer olan ülke Yunanistan’dır.

Bu arada nüfusunun büyük bölümü sarışın olan Estonya ve Finlandiya Avrupa kökenli değil, Turan kökenlidir. Norveç, İsveç, Danimarka gibi ülkeler İskandinav-Avrupa kökenliyken Finlandiya ve Estonya ise Avrupalı değildir. Konuştukları dil Avrupa dillerinden biri değildir.

Yani her her sarışın ve renkli gözlü olan Avrupalı değildir.

Finlandiya ile dalga geçen Neo Naziler…

Avrupalı Irkçılar Finlandiyalılar ile dalga geçmekte ve onlara Moğol yakıştırması yapmaktadır. Çünkü Finlandiyalılar sarışın olmasına rağmen aynı zamanda içlerinde çok fazla çekik gözlü de vardır. Hem sarışın hem çekik gözlü.

Son olarak şunu söyleyelim ve bitirelim. Avrupalılara göre ortada olumsuz bir durum varsa, kötü bir şey yapıldıysa yapan kesinlikle Türk’tür. Fakat iyi bir şey yapıldıysa onu yapan kişi Türk değildir.

Prof. Aziz Sancar Nobel aldığında ona mikrofon uzatanlar alakasız bir şekilde Aziz Hoca’nın aslında “Türk olmadığı”nı ispata girişmişler, Aziz Hoca’nın ısrarla “ben Türk’üm” demesiyle hüsrana uğramışlardı. Çünkü olumsuz bir şey varsa o Türk’e aittir, olumlu bir şeyse muhakkak Türk değildir!

Aynı seviyedeki yabancılardan daha az itibar gören Türk sporcular, akademisyenler, yazarlar, sanatçılar… İngiliz edebiyatı, Alman edebiyatı, Fransız edebiyatı diye tanımlar yaparken Türk edebiyatı söz konusu olduğunda “yerli edebiyat” veya “Türkçe edebiyat” diye tanımlar yapan sol-liberal yayınevleri… Koca koca televizyon kanallarında “Türk milleti midesine bakar” veya “Türk milleti tembeldir” diye Türk karşıtı laflar edenler…

One comment

  1. Türkler Araplara karşı yaptiği ırkçlığından dolayı bu makalyeyi zevkle okudum .. siz başkalara ırkçlığı yapin avrupa size ırklığı ön yargı yapar 😂 dünya adil

Bir Cevap Yazın