Türkiye Bir Amele Kaybetti Ukrayna Diş Hekimi Kazandı…

Türkiye bir amele kaybetti Ukrayna bir diş hekimi kazandı…

İşini beğenmezsin, çevrendeki insanları beğenmezsin, ülkeni beğenmezsin. Bunların hepsine eyvallah. Ama giderken ülkeni aşağılayacak şekilde veda edersen, geri dönmek zorunda kalırsan ağlamayacaksın, şikâyet etmeyeceksin. Gidip pişman olmak da var. Hadi buna da eyvallah! ama ülkene dönerken yalvarmayacaksın…

Gençler arasında kendi ülkesini aşağılama moda oldu. Yurtdışına giden her genç Türkiye’yi aşağılıyor. Nispet yaparcasına ülkeden kurtuldum ne haliniz varsa görün diyor. Türkiye ekonomik olarak sıkıntılı süreçler yaşıyor olabilir lakin Türkiye’den eğitim amacıyla yurtdışına gidince ülkeyi kötülemek, ülkeyle dalga geçmek ne kadar doğrudur? Bu, ekmek yediğin kaba tükürmek değil midir?

Türkiye bir amele kaybetti Ukrayna bir diş hekimi kazandı. İrem Gümüş adlı şahıs gibiler maalesef çok. Atalarımız ne demiş, at gibi giden it gibi döner… Sizi büyüten ve vatanınız olan topraklara ihanet etmeyin. Zira Tanrı sizi öyle bir rezil eder ki cümle âlemin yüzüne bakamazsınız.

İğrenç İnsanlar!

İrem Gümüş adlı şahıs ayrıca kendisini eleştirenlere “İğrenç İnsanlar” diye hakarette bulundu. Anlaşılan İrem Gümüş olaylardan ders çıkarmamış gibi duruyor ne dersiniz? Bundan 50-60 sene evvel Almanya’ya giden gurbetçiler bunu şov malzemesi yapmadılar gurbete ekmek parası kazanmak için gidiyoruz dediler. Türkiye’yi aşağılamadılar. Türkiye’ye her fırsatta döviz soktular. Şimdiki gençlik ise Türkiye’den yurtdışına gidince bunu şov malzemesi yapıp ülkesini aşağılıyor. Zorda kalınca da Türkiye yardım etsin diyor. Çok yanlış. Çok…

Bir insan ülkesinde yaşadıklarından dolayı hayatından memnun olmayabilir. Daha iyi şartlarda yaşamak için başka ülkeye de gidebilir. Ancak giderken de kendi ülkesiyle dalga geçmemelidir. Gün gelir hayat burnunu böyle yere sürter, komik duruma düşersin.

Türkiye’den gitmeyi şov malzemesi yapmak çok ayıp. Şimdi bunu şov malzemesi yapıp sonrada Türkiye kaybetti derseniz ve gittiğiniz ülkede başınız sıkışınca Türkiye’den yardım dilenmeniz ikiyüzlülüktür. Derdiniz hükümetse hükümete laf sokun devletimize değil. Unutmayın hükümetler geçici devlet baki olacaktır. Lakin kendisini modern, ileri görüşlü olarak gören insanlar bile devlet ile hükümet kavramının farklı olduğunu ayırt edemiyor. Sırf bu yüzden AKP düşmanlığından dolayı vatanı satmaktan bile çekinmeyen insanlar türedi.

Bir Cevap Yazın