2022 DGS Konu Anlatımlı Kaynak Önerileri (Türkçe – Matematik – Geometri Tek Kitap)

DGS Sınavı, hızın öneminin son derece yüksek olduğu. Belli bir hazırlık süreci gerektiren. Ne kadar emek verilirse o şekil karşılığının alınacağı, çalışma süresi ve düzeniyle doğru orantılı olarak puan getirecek bir sınavdır. O nedenle o masanın başına oturup disiplinli bir şekilde çalışmanız şart. Ayrıyeten şöyle söylemek gerekir ki, çok çalışıp düzensiz çalışmak hiç olmaz. Yani zaten 2 ders 3 alandan oluşuyor. Yani Türkçe Matematik ve Geometri kısmı. Aşırı çalışın demiyorum. Planlı, düzenli ve yeterli çalışın.

Şimdi sizlere DGS Türkçe – DGS Matematik – DGS Geometri için hem uygun fiyatlı hem doğru kaynakları göstereceğim. Aşağıda önereceğim kitaplarda gerek Türkçe gerek Matematik gerek Geometri için sizi anlama konusunda doyuracak, soru çözme kabiliyetinizi geliştirecek içerikler bulunmaktadır.

  1. PEGEM DGS Konu Anlatımlı Kitap

Pegem çok sağlam bir yayınevidir. Tam dgs düzeyine göre konu anlatımı ve akıl yürütme tarzında soruları var bu kitapta. Yalnız ben belirtmek isterim ki, ben 202 DGS Pegem Konu Anlatımlı kitabını aldım. 2022 için olanı 126 TL diyor, şaka gibi! Size de önerim budur.

Fiyat: 126 TL | Düzey: Orta

Benim önerdiğim linkteki fiyat: 14 TL

https://www.indekskitap.com/urun/pegem-2020-dgs-konu-anlatimli-video-destekli-pegem-akademi-yayinlari

2. Yediiklim DGS Modüler SET (Sayısal & Sözel)

Bu setin bir güzel yönü de, Sayısal kısmın ayrı Sözel kısmın ayrı olmasıdır. Ayrıyeten de 5 adet deneme sınavı olmasıdır. Daha ne istenir ki bir kitap setinden? Konu anlatımı da sınava ziyadesiyle uygun, çıkmış sorular olması da bizi sınava bir adım daha yaklaştırıyor.

Fiyat: 135 TL | Düzey: Orta

Benim önerdiğim linkteki fiyat: 30 TL

https://www.yargiyayinevi.com/yediiklim-yayinlari-2019-dgs-konu-anlatimli-moduler-set

3. İrem Yayınları DGS Konu Anlatımlı Kitap

822 sayfa olan bu kitap, konu anlatımının yanında uzun soluklu soru sayısına sahip gerçekten. Ben anneme de aldım kullandık. Ayrıca fiyatı da çok uygun.

Fiyat: 53 TL | Düzey: Kolay – Orta- Zor (Yani orta lakin her türden soru var.)

Benim önerdiğim linkteki fiyat: 4.90 TL

https://www.indekskitap.com/urun/irem-2019-dgs-konu-anlatimli-irem-yayinlari-1

Son olarak belirtmeliyim ki ben de sizlerle, yani bu linke tıkladığınıza göre DGS hazırlanıyorsunuzdur, DGS’ye gireceğim. Hepimize şimdiden başarılar dilerim.

Bir Cevap Yazın