Göz Renklerine Göre Kişilik Özellikleri

  • Ela Gözlü İnsanlar: Sezgisel güçleri yüksektir, oldukça hassas kalbe sahip insanlardır. Gurularına olabildiğince çok düşkün kişilerdir. Gururları kırıldıiı zaman asla ve asla afları yoktur. Aslında çok daha yumuşak başlı, daha anlayışlı olmaları gerekmektedir. Kararlı, yaratıcı, macera tutkunu, yeni şeyler denemekten keyif alan, sınırsız bir iç canlılığa sahip kişilerdir. Risk almaktan korkmayan cesur kişilerdir. Sorumluluk sahibi ve derin düşünürlerdir
  • Kahverengi Gözlü İnsanlar: Kendilerini idare ettirmek konusunda isteksizdirler. Bir kötü yönleri de her yerde sırlarını açıklamalarıdır. Dünyaya kapalı gözlerle bakarlar adeta, gerçekte hayal kırıklıkları yaşamamaları realiteleri görme yolunu seçmelerinde yarar vardır. Kahverengi gözlü insanlar çoğunlukla kararlı, ciddi, pratik, kendine yeten, canlı, etkileyici ve güçlü bir bağlılık duygusuna sahip kişilerdir. Nazik ve sadık olan kahverengi gözlü insanlar aynı zamanda insanları neşelendirmeyi severler.
  • Mavi Gözlü İnsanlar: Durağan olmayı sevmeyen, enerji dolu, karar verme kabiliyeti olarak pozitif yönde gelişmiş olan, eli açık, değişimlerin kendilerini korkutmadığı kişilerdir. Biraz hayalperesttirler. Bu yapıları nedeniyle gerçekleri görmekte zorlanırlar.
  • Siyah Gözlü İnsanlar: Olaylar karşısında çok çabuk heyecanlanan, disiplinli, düzenli kişilerdir. Duygu yüklü olan bu insanların, gerek sevgisi, gerek de kindarlığı oldukça çok güçlüdür. Onlar karşılarındaki insanları daima idare etmek isterler.
  • Yeşil Gözlü İnsanlar: Sevdiklerini kırmak istemeyen bir yapıları vardır. Kırıcı olmamaya çok dikkat ederler, çok asabi yaradılışda olmalarına rağmen bu böyledir. Bu yüzden hislerine hakim olmayı bilirler.
  • Koyu kahverengi – siyah gözler: Koyu kahverengi ya da siyah gözlere sahip kişiler liderlik yönleriyle öne çıkarlar. Cüretkar kararlar almaktan çekinmezler. Koyu renk gözlüler sporda da başarılı olurlar. Gözün koyuluğu melanin sisteminden kaynaklıdır. Melanin, beyin hücreleri arasındaki bağlantı için taşıyıcı görevi görür.
  • Gri gözler: Gri göze sahip bireyler kırılgan bir yapıya sahiptir. Bu özelliği olumsuz olsa da her zaman kendilerini meşgul edecek bir iş bulmayı başarırılar. Sürekli çalışırlar. Çalışmaktan asla yılmazlar. Bu insanları asla boş dururken göremezsin sürekli meşguldürler. Sürekli çalışırlar. Bu nedenle hayatta daima başarılıdırlar. Genelde ders notları yüksek ve iş yerinde de en çok maaş alan insanlardır. Kariyer basamaklarını çok kolay çıkabilirler. Hayatta genellikle şanslıdırlar. Her zaman mutlu olacak bir şeyler bulurlar.

Bir Cevap Yazın