Survivor 2022 Saçmalıkları

Açıkçası Survivor’ı normalde pek sevmeyen, fakat Nagihan ve Nisa’dan ötürü youtube’dan izleyen biri olarak bu maddeleri sıraladım.

Resmen Survivor Guilty Pleasure’ım oldu. (Bir şeyin kötü olduğunu bilirsin, yine de izlersin anlamında.)

Şimdi objektif bir şekilde Nisa, Hikmet, Nagihan, Yasin, Yunus Emre vesaire ile ilgili fikirlerimi belirteceğim.

  1. Hikmet’in Olayları: Yunus Emre Hikmet Kavgası / Hikmet’in Nagihan’a İftira Atması

Burada Hikmet’in sürekli saçma sapan iterek kavgayı durdurmaya çalışması tam bir tahrik bana göre. Hikmet Tuğsuz çok değişik biri. Ne kadar milliyetçi olsa ve Parviz ile (Azerbaycan Türkü olan yarışmacı) ayrı bir bağa sahip olan biri olsa da, tam bir tahrikçi ve hakikaten lakabı gibi deli Hikmet. Yunus Emre’nin ettiği küfürler tabi ki olacak iş değil ancak Hikmet’in vücut dili inanılmaz yanlış. Ayrıca Yunus Emre Ogeday’la gayet düzgün konuşur iken Hikmet sürekli dahil olma çabasına girmiş idi. Adam sana bana temasta bulunma diyor, ne diye dahil oluyorsun.

Kavga için:

Başlık

Bir de Hikmet’in Nagihan’a doping iftirası var. Hikmet bazen aşırı saçmalıyor ve tahrik ediyor gerçekten. Bu konuda fazla söylenecek söz yok.

Yasin’le olan kavgalarına değinmiyorum çünkü onlarda Yasin haksızdı.

2. Nisa’nın Olayları: Nisa’nın Ogeday’la sevgili olmasına rağmen eski sevgilisi Barış hakkında konuşması ve küfür etmesi. Acun’un buna konseyde değinmemesi.

Hiçbir sene takip etmedim Survivor’ı, sadece dediğim gibi Nagihan ve Nisa’nın performanslarını sağlam bulduğum için bu sene izliyorum. Ancak Nisa gibi yetenekleri olan bir kız (resim bilhassa) duygu bakımından feci saçmalıyor gerçekten. Bir insan niye yeni sevgilisi varken eski sevgilisini konuşur hele ki konseyde aklım almıyor gerçekten. Gönüllüler ödülü kaybetmiş, Barış da gönüllüleri (kadın erkek hepsini) teselli etmeye gidiyor (ki aslında o da saçma ters tepki alabilir nabız yüksek sonuçta) Nisa’nın oradan Barış kadınları döven kişi kızları teselli ediyor diye zırvalaması gerçekten saçma. Yani böyle bir durum vardı da neden ortaya çıkmadı bugüne kadar? Yani hakikaten Nisa Ogeday Berkan Hikmet torpilli diyenler var insan ister istemez hak veriyor. Acun abuk subuk kavgalarda milleti uyarıyor ama o ile başlayan küfürde uyarı yok? Ulan bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

3. Yasin’in aniden elenmesi.

Yasin, performans anlamında kötüydü evet ama şaklabanlıkları güldürüyordu. Doğruya doğru. Ancak ansızın elendi çok ilginç. Evrim gitmesi gerekirken Yasin gitti. Zaten Acun da yalanlamamış bu durumu, yani oya bağlı elenme olmamış. E ulan demezler mi o zaman diskalifiye etseydin 4 kişi çıkmasaydı? Tabi Barış’ın Sms’i yüksek, yiyelim paralarını diye düşünmüşlerdir. Bu arada ben bu kadar oy atanları da anlamıyorum. 2 – 3 oy atarsın neyse de borç yapacak kadar oy atmak nedir bu yarışmacılara. (Barış için demedim hepsi için)

4. Berkan’ın Konseyde Batuhan’a Terbiyesiz Ergen demesi ve uyarılmaması.

Bu Boşnak Berkan bu sene o kadar itici ki. Şampiyonluğu elinin tersiyle itenlerden. Zaten orada Nagihan varken (kendi fikrim) Berkan’ın şampiyon olmasını zaten istemem.

5. Adem’in Araçtan Dolma Alması Ve Bir Dolma için bütün takımın 1 ödülden men olması.

Aşırı saçma ve adaletsiz bir sistem. Yani layığının bu olduğu düşünmek o kadar anlamsız ki. Adem’e de helal olsun diğerleri gibi Acun’a yalakalık yapmadı. Düşünün artık helal olsun deme sebebime. Bir dolma yüzünden millet aç mı kalacak ulan zaten Gönüllülerin buzdolabı doluydu. Ayrıca niye Ünlülerin barakanın orada o araç var? Kendiniz tahrik edin edin, Adem yiyince de büyük olay. Çok sinsisiniz gerçekten. Reyting isteyen Ogeday ve Barış’ı aynı takıma koyardı böyle saçmalıklar yapmazdı. Ama tabi torpilliler var resmen. Acun ne kadar abartıyor olayları gerçekten. Adem men edilebilirdi sadece.

6. Ogeday’ın Nisa’nın Eski sevgilisi hakkında konuşmasına karşı tepkisizliği

Bu gerçekten çok saçma. Resmen kurgu diyesi geliyor insanın. Bir erkek nasıl kendisinin yanında sevgilisinin eski sevgilisi hakkında konuşmasına izin verir. Bu kötülemek olsa bile. Cidden akıl alır gibi değil.

7. Nagihan’ın Aşırı Tepkileri / Nagihan Hikmet Kavgası

Evet Nagihan zaten sinirli bir kişilik. Ancak o doping olayında Hikmet’e vaktinde tepki vermesi gerekiyordu. Aşırı yükseliyor. Parviz ve Atakan’a da aynısını yaptı. Bu açıklarını kapatırsa benim gözümde en büyük şampiyonluk adayıdır kendisi. Bunlar kendisine büyük eksi yazıyor cidden çekilmez duruyor. Hikmet de asla sütten çıkmış ak kaşık değil bu arada anlayan anlamıştır. Ama burada Hikmet haklıydı.

Televizyondan izlemeyi tavsiye etmiyorum açıkçası. Yani gidin boş vakit geçirmek istediğinizde ara ara kesit olarak izleyin. Yoksa Acun’un o on saatte konuşmaları, bir ton reklam olması, papağan gibi reklamdan sonra aynı konuşmaların olması cidden anlamsız. Yani normalde Survivor malumatı atacak biri de değilim gerçekten ancak bu seneliğe mahsus izlediğimden bununla ilgili fikirlerim boşa gitmesin burada kalsın diye atıyorum. Ben özellikle konseylere bakıyorum. Genel olarak Survivor hakkında konuşacak olursam, Birsen’in elenmesi, Evrim’in kalması cidden çok saçma geliyor bana hala. Mesela Evrim sahnelerini direkt geçiyorum zira hala orada olmasını inanılmaz saçma buluyorum o performansla ve orada gösterdiği karakteri ile. Yani bir insanı sırf dobra diye desteklemek nedir?

Bir Cevap Yazın