Vücudumu Nasıl Sıkılaştırdım? | Nasıl İnceldim?

Öncelikle bu bakımı Aralık ayından beri yapıyorum ancak araya sınavlar falan girdi derken hep düzen bozuldu. Hep 2 hafta falan yapabildim. En son Mart ve Nisan ayı boyunca düzene oturttum ve eşim vücudumda incelme olduğunu söylüyor sürekli. Bu da beni tabi ki mutlu ediyor. Ne kadar iç bacaklarımda istediğim sonuç alamasam da genel olarak sıkılaşma ve incelmem oldu.

Vücudumu Nasıl Sıkılaştırdım?

  • Ben günde 1 – 1.5 saatimi spora ayıran biriyim. (Başlarda 1.5 saat, artık 1 saat) Lakin normal beslenme önemli olduğu kadar spor öncesi ve spor sonrası da beslenme tarzınız önemlidir. Bir kere günde en az 30 dakika spor yapın. 1 saati geçmesin. Ben hızlı etki görme amaçlı 1.5 saat yapıyordum 1 saate düşürdük eşimle bu düzeni. Bir kere spor yapmak şart. İster hiit, ister sorunlu bölgeleriniz, ister koşu vesaire. Nasıl bir rutininiz varsa onu devam ettirin. Tüm vücut + sorunlu bölgeler çalışın. Ben spor salonlarını pahalı bulduğum için gitmiyorum ancak ona giderseniz ondan da güzel sonuçlar alırsınız. Yani bir şekilde spor şart.
  • Spor Öncesi Ne Yapıyorum?
  • İlk başta spordan 20 dakika önce C vitaminini bardağa koyup üzerine su döküp sıcak – ılık suyla içiyorum. Yaklaşık 1 ay böyle yaptım. C vitaminim bittiğinde ise filtre kahve içiyorum. Her ikisi de spor öncesi bana gerekli enerjiyi veriyor. Vücudum için ise;
  • Ben önce at kılı fırçasıyla vücuduma kuru fırçalama yapıyorum.
  • Daha sonra Nivea sıkılaştırıc kremimi vücuduma sürüyorum.
  • 1 saat sporumu yaptıktan sonra protein ağırlıklıbesin tüketiyorum. Az kaynattığım yumurtayı (tadını öyle severim yalnızca), ya da / yoğurdumu / ya da peynirimi vesaire tüketiyorum. Bazen bunlardan azar azar birleştirip hepsini yediğim de oluyor. Önceliğim et ürünleri, et olduğu günler direkt onları tüketiyorum. Sonra da süt ürünleri ve yumurtaya ağırlık veriyorum.
  • Beslenmemi abartmıyorum. Akşam saatlerinde spor yapmıyor isem (ben genelde akşam spor yaparım) 8- 9’dan sonra yemek yemiyorum. Zaten 12 gibi uyuyorum.
  • Günlük olarak yeşilçay, limonlu su, tüketiyorum. Bunların da etkisi var kesinlikle.

Vereceğim tavsiyeler bu kadar. Sizlere de öneriririm kesinlikle. Zaten diyetisyene vesaire gidiyorsanız (ki geçmişte ben de gittim) bunlara aykırı bir şey söylemeyecektir.

Ayrıca bu fotoğraftaki tüm ürünlerin incelemesini yaptım. Kesinlikle incelemelisiniz;

Bu işin her konuda olduğu gibi disiplin işi olduğunu unutmayın. Ben başta bu disiplini oturturken zorlandım. Tamamen katı kurallar da uygulamayın kendinize. Mesela ben kazandibi tüketmeye bayılan biriyim. Artık haftada 1 falan alıyorum. İlk zamanlar direkt kesmeye kalkmıştım ancak regl döneminde vesaire inanılmaz canım çekiyordu. O nedenle bir anda başlamayın kademe kademe ilerleyin. En sonunda disipline olacaksınız.

Bir Cevap Yazın