İsveç’ten Türkiye’ye Büyük Tehdit: PKK’yı Desteklemeye Devam Edeceğiz!

İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine sıcak bakmadığını ve onaylamayacağını söyleyen Erdoğan’a İsveç ve Finlandiya’dan cevaplar gelmeye devam ediyor. İsveç açık bir şekilde Türkiye’yi tehdit ediyor! PKK’nın taşeronluğunu yapan, PKK’lıları mecliste ağırlayan, PKK’yı özgürlük savaşçısı, Türkleri ise Orta Asya’ya sürülmesi gereken çapulcular olarak gören İsveç Meclisi, şimdi de Türkiye’yi tehdit etti. turkcemalumatlar.com Eğer Türkiye İsveç’in NATO üyeliğini kabul etmezse sonuçları ağır olurmuş. Çünkü İsveç’i tüm büyük ülkeler destekliyormuş ve Türkiye’nin red oyu vermesi halinde büyük ülkeler birleşerek Türkiye’yi NATO’dan atacakmış. Arkadaşlar işler iyice kızışmaya başladı!

“Terör örgütlerinin misafirhanesi gibi”

Kaldı ki İskandinav ülkeleri ne yazık ki terör örgütlerinin adeta misafirhanesi gibi. PKK’sı, DHKP-C’si İsveç’te Hollanda’da yuvalanmış durumdalar. Ve oraların, hatta daha da ileri gidiyorum, parlamentolarında da yer alıyorlar”

ifadelerini kullanan Erdoğan, bu durumda iki ülkenin NATO üyeliğine olumlu bakmalarının mümkün olmadığını söyledi. Türkiye’nin diğer NATO üyeleri gibi bir ülkenin üyelik başvurusunu veto etme hakkı bulunuyor. Yeni bir üyenin İttifak’a kabulü için 30 üye ülkenin hepsinin onayı gerekiyor.

İsveçten ise cevap gecikmedi!

Türkiye Bizi Yıldıramaz!

Türkiye’nin tehditleri bizi yıldıramaz diyen İsveç aynı zamanda Kürt halkının çıkarlarını da her zaman koruyacağını ve PKK’ya maddi destek sağlamaya devam edeceklerini de ilan etti. İsveç açık ve net bir şekilde kartlarını ortaya koydu. Ayrıca İsveç şu açıklamaları yaptı;

İsveç NATO ülkeleri tarafından saygı duyulan bir ülkedir. Büyük ve medeni ülkelerin hepsi İsveç’i desteklemektedir. Türkiye bizi desteklemezse bu kendisinin zararına olacaktır.

Bir Cevap Yazın