Deveye Head Shot Atan Avustralyalılar

Avustralyalılar öldürdükleri hayvanlarla poz vermesini severler. Adeta bir meydan savaşı kazanmış gibi kendileri ile övünürler. Avustralyalıların tarihindeki tek ve en büyük savaşı ise Türklerle olmuştur ve o savaşta da biliyorsunuz ki yenildiler. Çanakkale Cephesine giden Avustralya ve Yeni Zelanda (Anzak) askerleri tabutlarla evlerine döndüler. Bu olaydan sonra Avustralyalılar savaştan soğudu fakat savaşma istekleri bitmedi. Bu yüzden kendilerinden güçsüz olan canlılarla savaşmayı tercih ettiler. Mesela bir örnek vermek gerekirse EMU kuşları ile yaptıkları savaş. Tarihe Emu War yani Emu savaşı diyen geçen savaşta Avustralyalılar ile Emu kuşları kıyasıya savaştılar. Asker ve cephane üstünlüğe sahip olan Avustralyalılar ise Emu kuşlarını savaşta yendi. Avustralyalılar hayvanlarla savaşmayı severler. Milyonlarca kediyi katletmeleri ile bilinirler. Bu yüzden cihangir solcular ve evinde kedi besleyen solcu dul teyzeler ile tiki kızlar büyük bir yas tutmuştur. Avrupa kökenli bir halktan oluşan Avusturya nasıl kedi katleder diye ağlamışlardır. Malumunuz üzere bu tip insanlara göre Avrupalılar kusursuz ve üstün insanlardır asla hayvanlara zarar vermezler ama işler öyle yürümüyor.

Avusturyalılar pek çok hayvan ile savaşmıştır. Deve avlamayı da çok severler. Bu yüzden İslamcı kesimin de nefretini kazanmıştır. Pek çok deveyi öldüren Avusturyalılar kendi aralarında develeri kafadan vurma yarışması bile düzenlemiştir. Devlere Head Shot atan Avustralyalılar için için hayvan olan her şey hedeftir. Çünkü Avustralya’da pek fazla hayvan popülasyonu vardır. Bu yüzden kendileri avlanırken “Biz hayvan nüfusunu dengede tutmak için bunu yapıyoruz” derler.

Avrupalılar da doğal dengeyi korumak kedileri ve köpekleri öldürmektedir. Çünkü Avrupalılara göre kedi ve köpek evde beslenir, bu canlıların sokakta yeri yoktur. Çünkü Avrupalılar göre bu canlılar insanlara zarar verebilir. Cihangir solcularına göre ise kedi köpeğin yeri sokaktır. Köpeklerin insanlara saldırması ise sorun değildir. Hatta bir köpek insana saldırırsa köpek değil insan suçludur. Türkiye’de işler böyle yürürken Avrupa’da tam tersidir. Avrupa neden güçlüdür? Çünkü pragmatisttir. İşine geldiği gibi davranır. Kendisine fayda sağlamayacak işler peşinde koşmaz. Bu yüzden Avrupa kökenli ulusların dünya siyasetinde büyük bir söz hakkı vardır.

Bir Cevap Yazın