Dünyanın En Zehirli Canlıları Nerede? Avustralya’da Kedi ve Deve Katliamları!

Dünya pek çok hayvana ev sahipliği yapmaktır. Kimi hayvanlar çok şirin gözükürken kimisi ise çok korkutucudur bazı hayvanlar ise çok zehirlidir. Dünyanın en zehirli canlılarına ev sahipliği yapan kıta ise Avustralya kıtasıdır. Bu kıtada yaşayan kutu deniz anası var. Dünyadaki en zehirli ikinci canlı.

Taipan yılanı var mesala dünyanın en zehirli yılanı. Sdney Funnel Web Spider diye bir örümcek türü var ki gerçekten görmeye korkarsınız. 10 cm’lik mavi halkalı ahtapot zehri ise siyanürden 10.000 kat güce sahip, ama özellikle bir tanesi var ki adı Koni Salyangozu. Bu canlının panzehiri de yok ve yaşama şansınız çok az. 200’den fazla kimyasaldan oluşan çok güçlü ve karmaşık bir zehri var bu canlının. Gördüğünüz gibi epey zehirli tür var ki bunlar en zehirlileri. Bu yüzden Avustralya giderseniz çok dikkatli olmalısınız. Tuvaletinizi yaptığınız yerden bir yılan çıkabilir veya duş aldığınız yerde bir yılan görebilirsiniz. Evlerinizin pencerelerini ise muhakkak kapatın. Avusturalya kıtası Avrupalı işgalcilerden önce bir doğa harikasıydı. Sadece bir kaç kabileden oluşan insanlar yaşardı fakat Avrupalılar kıtayı işgal edince doğal yapısı da bozuldu ve hayvan nüfusunda büyük bir azalma gerçekleşti.

Avustralya hükümeti ise günümüzde bazı hayvanların hızlı çoğalmasından ve diğer hayvanlara zarar verdiğinden dolayı katliam yöntemini uyguluyor. Kedi besleyenler şimdi bu haberden dolayı çok üzülecek. Avustralya hükümeti, başıboş gezen 2 milyon kediyi ortadan kaldırmak için havadan zehirli sos dağıttı. Kedi veya başka bir türün nüfusu fazla olunca bu şekilde zehirli yemekler dağıtarak hayvanları öldürüyorlar. Türkiye’de de kedi nüfusu fazla çoğaldığı için pek çok kuş türü artık Türkiye’de gözükmüyor ve kuş sayısında büyük bir azalma hakim. Ancak Türkiye’de Avustralya’da olduğu gibi böyle sert kararla alacak bir irade yok. Çünkü anında linç edilir. Ayrıca Avrupa’da da sokak hayvanları sahiplenilmezse anında imha ediliyor.

Avustralya’nın kedi katletmesini öğrenen cihangir solcular, batı hayranları, Avrupa’ya tapanlar büyük şok içinde ama yapacak bir şey yok. Batı medeniyeti sizin hayal ettiğiniz gibi bir medeniyet değil. Bu arada İslamcıların da üzüleceği bir olay yaşandı. İslamcıların kutsal hayvanı deve de Avustralyalıların hedefi konumunda. Avustralyalılar gördüğü develeri dürbünlü tüfeklerle avlıyor. Müslümanlar ise tepkili. Deveyi kutsal gören Müslümanlar Kuran ayetleri paylaşarak Avustralyalıları deve katliamından caydırmaya çalışıyor fakat nafile. Avustralya nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman değil. Neden İslam’da kutsal gösterilen bir hayvanı savunsunlar?

Evinde kedi besleyen dul solcu dul teyzeler ve deveye tapan İslamcılar şimdi el ele verip ağıt yakıyor. Şaka bir yana arkadaşlar, batılılar pragmatisttir. Bir şey kendilerine zarar veriyorsa o şeyden kurtulurlar. Zaten bu yüzden güçlüler. Bu yüzden dünyada sözleri geçiyor. Bunu da not alın.

Bir Cevap Yazın