Carnage vs Venom

Aslında aynı kökten gelen korkutucu ve bir o kadar güçlü iki simbiyot olan Carnage vs Venom karşılaştırması yaparak hangisinin daha güçlü olduğuna ve karşılaşmayı kimin kazanacağına birlikte karar verelim.

Venom

Spider-Man evreninden tanınan Venom güçleri bakımından son derece gelişmiş özelliklere sahiptir. Aynı zamanda görünüşüyle de korkutucu olan Venom temelde simbiyot halinde yaşayan ve uzaydan gelen bir canlıdır. Eddie Brock isimli bir insanın vücudunu ele geçirir ve onunla birlikte var olur ama Venom başlı başına bir yaşam formu olmaktadır. Venom dünya ötesi bir canlı formu olduğu son derece güçlüdür. Eşsiz bir kamuflaj yeteneği vardır ve kendisini çok iyi şekilde saklayabilir. Bunun yanında şekilden şekle girerek rakipleri için bulunması ve tespit edilmesi son derece zor birisine dönüşür. Tehlikeyi önceden haber veren örümcek hisleri de kendisine karşı yapılan hamlelere karşı etkili önlemlerin alınmasını sağlamaktadır. Bitmeyen ağlar örmesi ve bu ağları rakiplerine fırlatması da güçlü olduğu taraflardan birisidir ve tüm güçleri öfkelendiğinde en üst düzeye ulaşmaktadır.

Carnage

Carnage güçleri ve özellikleri bakımından Venom’un bir üst versionu sayılabilir. Venom özellikle onur ve dürüstlük konularında çok hassastır fakat Carnage böylesi insani duygulardan tamamen arındırılmıştır. Kandöken olarak da bilinen Carnage güçlüdür ve özel simbiyotik yapısı ile Venom’dan ekstra olarak farklı özellikler gösterir. Şekil değiştirme özelliği, vücudunun sadece belirli kısımlarını istemesi halinde değiştirmesi, aynı zamanda vücudunun çeşitli bölgelerini mızrak balta gibi silahlara dönüştürebilmesi ve fırlatabilmesi gibi özellikleri Carnage’i son derece korkutucu ve güçlü kılar. Örümcek Adam gibi her yere tırmanabilmektedir. Yaralar, normal bir insana göre çok daha hızlı şekilde iyileşir ve zarar gören organları da kısa süreler içerisinde yenilenir. Tüm hastalık ve enfeksiyonlara karşı da dayanıklıdır.

Kaynak: Versusity

Bir Cevap Yazın