Din Djarin ve Boba Fett

Zırhları ve askeri becerileri ile Star Wars evreninin en karizmatik ve güçlü karakterleri arasında yer alan Mando ve Boba karşılaşmasında kazanan kim olur? Neden?

Din Djarin (Mando)

Mando olarakta bilinen Din Djarin üstün kabiliyetlere sahip olan bir askerdir. Temelde ödül avcısı olan Din Djarin özel Mandalor zırhı ve beskar kaskı ile son derece iyi donanımlıdır. Bu donanımlar sayesinde ise rakiplerine karşı başarılı bir mücadele verebilmektedir. Savaşçı olarak eğitildiğinden hem silah kullanmayı hem de yakın dövüş tekniklerini çok iyi derecede bilir. Özel zırhı pek çok saldırıya ve silaha karşı üstün dayanıklılık gösterir ve kendisini korur. Aynı zamanda yine özel zırhtan yapılmış eldivenlere ve omuzluklara sahiptir. Bu kısımlar da vücudunu bir bütün olarak korumayı sağlar ve böylece her açıdan korunmuş olur. Ayrıca zırhı son derece esneklik katarak kendisinin zorlanacağı alanlarda bile daha rahat hareket etmesini sağlar. Zırhının bu esnekliği yakın dövüş esnasında farklı hareketleri yapabilmesine de olanak tanıdığından Din Djarin güçlü ve istediğini elde etmeden vazgeçmeyen bir asker olarak öne çıkmaktadır.

Boba Fett

Boba Fett başarılı bir ödül avcısı ve askerdir. Özellikle iz sürme açısından son derece başarılı olduğundan rakiplerinin beklemediği anlarında saldırılar düzenleyebilmektedir. Bunun yanında özel geliştirilmiş zırhı, kaskı ve eldivenleri kendisini çeşitli silahlara karşı korumakta, bu durumda önemli bir avantaj elde etmektedir. Zırhı o kadar dayanıklı malzemeden üretilmiştir ki bu durum Boba Fett’i yenilmez bir hale getirmiştir. Ahlaki yargıları olmadığından yenmek istediği ya da ele geçirmek istediği rakiplerini her türlü yöntemi deneyerek mağlup etmek istemektedir. Silahları özel bir yetenek ile kullanması askeri geçmişinde yatmaktadır. Bunun yanında birebir yakın dövüşlerde de gelişmiş teknikler kullanmayı başarmaktadır. Zekasını da her zaman kullanarak saldırılarını planlayan Boba Fett bu özellikleri ile güçlü özellikler gösterir.

Kaynak: Versusity

Bir Cevap Yazın