Green Arrow ve Hawkeye

Birbirine çok benzeyen okçu kahramanlardan olan Green Arrow ve Hawkeye versusu yaparak hangisinin daha iyi okçu olduğuna birlikte karar verelim.

Green Arrow

Arrow özellikleri bakımından her şeyden önce insansı özelliklere sahiptir. Başka bir deyişle Green Arrow’un doğa üstü güçleri bulunmamaktadır. Kendisini kötülülerle ve suçlular ile savaşmaya adamıştır ve bunu da oku ile birlikte yapmaktadır çünkü Arrow en büyük yeteneği üstün ok kullanabilmesidir. Çeşitli özellikte ürettiği okları kullanan Arrow bu bakımdan pek çok rakibine karşı üstünlük sağlayabilmektedir. Okları ile birlikte Flash Gordon gibi çok hızlı hareket eden birisinin önüne bile geçebilmektedir. Aynı zamanda yakın dövüş tekniklerinde de son derece iyidir ve pek çok dövüş tekniğini çok iyi bilmektedir. Arrow oklarını saniyeden bile kısa süre içerisinde peşi sıra fırlatabilmektedir ve bu rakiplerinin hareketsiz kalmasını sağlamaktadır. Yakın dövüş tekniklerinde de iyi olduğu için bir çizgi roman macerasında Batman’i bile alt edebilmiştir.

Hawkeye

Hawkeye özellikleri bakımından Green Arrow’a benzer özellikler taşımaktadır. En büyük yeteneği ve silahı ok kullanmaktır. Süper güçleri bulunmayan Hawkeye, Kaptan Amerika’nın öğrencisi olduğu için savaşma yeteneği açısından son derece başarılıdır. Aynı zamanda bir dönem sirk göstericisi olarak da çalıştığı için kazanmış olduğu yetenekler kendisine atletik beceriler sağlamaktadır. Çok uzun mesafelerden bile hedefini doğru şekilde tutturacağı oklar atabilmektedir. Gözleri normal bir insana göre çok keskin olduğu için Şahin Göz olarak anılmaktadır. Reflekslerinin çok keskin olması sayesinde de insanlara göre çok daha hızlı şekilde tepkiler vermektedir. Aynı zamanda oklarının yanında kendisine özel patlayıcı oklar, sis okları, yangın okları, göz yaşartıcı oklar ve yapışkan oklar gibi çeşitli silahlara da sahiptir. Özel dizayn ve üstün teknolojik imkânlar ile yaratılmış olan oklar rakiplerine karşı son derece başarılı olmasını sağlamaktadır.

Kaynak: Versusity

Bir Cevap Yazın