Wolverine ve Deadpool

Bu versus, bir tarafta sert ve acımasız bir karakteri, diğer tarafta ise acımasız ama mizahi yaklaşımlar sergileyen bir karakteri karşı karşıya getiriyor.

Kurallar : healing yok, ölümüne karşılaşma.

Wolverine

Marvel dünyasının, özellikle X-Men serisinin önemli karakterlerinden olan Wolverine, köken olarak sansargillere aittir ve bu yüzden ellerinde kemikten pençe bulunmaktadır. Wolverine güçleri bakımından öldürücü ve zalim güçlere sahip olup genelde bir süper kahramandan çok anti kahraman olarak görülmektedir. Mutasyona uğramış bir buz porsuğu olan Wolverine, bu yüzden oldukça farklı güçlere sahiptir. Thomas Logan’ın çocukluğu son derece zorlu geçer ve mutasyon sonucunda Wolverine’e dönüşmesi kendisine acımasızlık da kazandırmıştır. Kendini iyileştirme gücü sayesinde aldığı yaraları çabuk bir şekilde tedavi edebilmektedir. Bunun yanında insanüstü bir duyuya, güç ve çevikliğe sahiptir. Aynı zamanda uzun ömürlü olması da kendisinin yenilmezliğine önemli katkılar sunmaktadır. Dayanıklı iskelet yapısı ve pençeleri rakiplerine karşı korku vermesini sağlamaktadır. Uzun ve keskin köpek dişleri de aynı şekilde kavgalarında yine üstünlük kurmasını sağlamaktadır. Yakın dövüş tekniklerinde samuray tekniklerine hakim olduğu için çok iyi dövüşür ve son derece zeki özelliklere sahiptir.

Deadpool

Deadpool güçleri bakımından oldukça gelişmiş özellikler göstermektedir. Temelde eğlenceli ve esprili bir karakter olmasına karşılık davranışları sebebiyle anti kahraman olarak görülmektedir. Paralı asker olarak çalıştığı için silah ve dövüş tekniklerinde oldukça başarılıdır. Kendi kendini iyileştirme özelliği vardır ve bu sayede pek çok dövüşten zarar görmeden çıkabilmektedir. Aynı zamanda süper insan güçlerine sahiptir ve çevikliği sayesinde dövüşlerde oldukça seri şekilde hareket edebilmektedir. Özel askeri eğitimi sayesinde silahları başarılı ile kullanan Deadpool keskin nişancılık açısından da oldukça başarılıdır. Ninja yetenekleri sayesinde de kendisinden çok güçlü olan rakiplerini bile alt edebilecek bir durumdadır.

Kaynak: Versusity

Bir Cevap Yazın