Organik Kimya Kaynak Ve Fasikül Önerileri 2023

Organik Kimya, AYT Kimya için son derece önemli bir konudur. Beni de vaktinde inanılmaz zorlayan, konuya önyargılı olduğum için anlayamadığım lakin bazı kaynak ve fasiküllerle ve dikkatlice dinleyerek ve öğrenerek hallettiğim bir konu oldu. En başta önyargınızı yıkıp konu sıralamasında Organik Kimya’ya kadar olan konuları bitirdikten sonra bir an evvel başlamanız gerekmektedir. Önyargınızı yıktıktan sonra göreceksiniz ki Kimyanın aslında en anlaşılır konularından biri. Sizlere fasikül, konu anlatım kitabı, el kitabı ve soru bankası kitabını aşağıda sunduk.

Konu Anlatım Kitabı:

Önce konu anlatım kitabına ihtiyacımız var.

1.Palme Organik Kimya Konu Anlatımlı Kitap

Kitabı 2017 yılında, Palme Organik Kimya Konu Anlatım Kitabı ile birlikte 44 TL’ye satın almıştım. 2019’da da fiyatları hemen hemen 30 TL falandı her birinin. Güncel fiyatı inanılmaz pahalılanmış gerçekten. Sahaflarda hiç kullanılmayan ancak ikinci el olduğu için ucuza satılan kitaplar mevcut, isterseniz satıcılarla konuşup onlardan alabilirsiniz. Ben bu kitaba 11. sınıfı bitirdikten sonra 12. sınıfa geçmeden olan yaz tatilinde başladım. Konu hakkında hiçbir fikrim olmadıüından ve önyragım olduğundan zorlandım. Ne zaman ki okullar açıldı ve konu anlatımına başland, daha iyi anlamaya başladım. İlk başlarda yine çok zorlanıyordum ama baktım sayısaldan garm anlamayan arkadaşlarım bile bu dkonuyu halledebiliyorsa ben her türlü hallederim diye düşünerekten konuya asılmaya başladım. Palmenin kitap tasarımını inanılmaz beğeniyorum, gerek soru gerek konu kitabı olsun. Konuyu daha iyi kavramama yardımcı oluyor. Tek dezavantajı fiyatının çok pahalı olması. Konu pekiştirici anlatım ve sorular hem Palme Organik Kimya konu kitabında mevcut, hem de Palme Organik Kimya soru kitabında mevcut.

Düzey: Orta – Zor

Fiyat: 100 TL

Soru Bankası Kitabı:

2. Limit Organik Kimya Soru Kitabı

Ürünü 15 TL gibi bri fiyata satın almıştım. Limit Yayınlarının neredeyse her dersten kaynaklarını kullandım. Çok güvendiğim bir yayın. Ve bir sittede güncel fiyatını 19 TL’ye gördüm. Sizin için aşağıya ekledim. Bu kitap beni gerçekten zorladı. Zaten Limit yayınlarının Kimya ve Biyoloji kitaplarında ben hep zorlanmışımdır. Konuda iyi olanlar için düzey farklı da olabilir. Kitap tasarımının sadeliğini beğendim.

Düzey: Zor

Fiyat: 20 TL

AYT Organik Kimya Soru Bankası Limit Yayınları – Bkmkitap

3.Apotemi Organik Kimya Fasikülü

Ürünü 14 TL’ye satın almıştım vaktinde. Güncel fiyatı 94 TL olmuş. Yani bir kitap bu kadar da artırılmaz. Ben çok uyguna aldığım için ve de bu kitabı kullandığım için listede var. Pahalı olsa zaten almazdım. İndirimde bulursanız alın. Bulmazsanız da Apotemi TYT AYT Kimya kitabını alın ki, organik kimya da dahil olmak üzere tüm kimya konularının sorularını çözmüş olursunuz. Ayrıca fiyatı 34 TL. Ne saçmalık değil mi? Organik kimya kitabı 100 TL’ye satılıyor, tüm konuları içeren kitabı 34 TL’ye… İçerik bakımından, garip bir şekilde beni Palme kadar zorlamadı. Lakin elbette Apotemi yayını bu, zor olan soruları mevcut. Fasikül lakin konu özeti olarak anlatmış. Daha detaylı anlatım olması gerekirdi.

İlgili Apotemi TYT AYT Kimya kitabı:

Apotemi yayınları TYT AYT Kimya Soru Bankası Video Çözümlü (kitapsiteniz.com) Fiyatı: 34 TL

Düzey: Orta – Zor Düzey

Fiyat: 94 TL

4. Palme Organik Kimya Soru Kitabı

Kitap beni tıpkı soru bankası gibi çok zorladı, ama kişiden kişiye de değişir tabi. Ben bu konuda başta genel olarak zorlanıyordum, anlamıyordum ama aslında bazı sorular da gayet anlaşılırmış, çözdükten sonra farkettim. Bilgilendirici soruları mevcut. İndirimde görürseniz alın.

Düzey: Orta – Zor

Fiyat: 100 TL

El Kitabı:

5. Limit Organik Kimya El Kitabı

Ben bu kitabı 2019 yılında 15 TL’ye satın almıştım. Sayfa sayısı falan da azdı, o zaman da o bana pahalıya denk gelmişti hatta daha sonra 10 TL’ye görmüştüm… Öğrenciler olarak 3 – 5 TL’nin hesabını yapıyoruz malum. Güncel fiyatı ise 50 TL olmuş. Gerçekten şaka gibi. Anlatımı el kitabı olmasına rağmen özet gibi geldi ama akılda kalıcı ve güzel. (Tabi ben bilmediğim konularda iyice öğrenene dek çok detaylı anlatım bekleyen biriyim o yüzden)

Düzey: Orta Düzey

Fiyat: 50 TL

Bir Cevap Yazın