Site icon Türkçe Malumatlar

Ünlü Rapçi Cardi B Azerbaycan’dan Özür Diledi

Amerikalı Ünlü Rapçi Card B Azerbaycan halkından özür diledi!

Dünyaca ünlü Amerikalı rap şarkıcısı Cardi B, Ermenistan için çağrıda bulunmuştu. Gördüğü tepkilerden sonra sosyal medya hesabından özür mesajı yayınlayan Cardi B. danışmanının Ermeni olduğunu belirterek kandırıldığını dile getirdi.

Cardi B kandırıldı mı?

Cardi B nin açıklamasına göre Cardi B’nin danışmanı Ermeni kökenliydi ve Cardi B yi yanlış yönlendirdi. Cardi B de Ermenilerin katledildiğini instagram hesabından ve twitter den duyurdu. Ancak ünlü Rapçi daha sonra bu yaptığı paylaşımdan dolayı özür diledi. Türkiye ve Azerbaycan hakkında atılan iftiralara katılmadığını söyledi. Cardi B, Azerbaycan aleyhine yapılan ve Karabağ’da Ermenilere soykırım yapıldığı söylenen paylaşımlardan danışmanını sorumlu tuttu.

Ermeniler Hocalı’da pek çok masum Azerbaycan Türkünü dünyanın gözü önünde katletti. Karabağ Savaşı sırasında 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında yaşanan ve Azerbaycan Türkü sivillerin Ermenistan’a bağlı kuvvetler tarafından toplu şekilde öldürüldü. Ermenistan, haksız bir şekilde Karabağı ve bazı Azerbaycan topraklarını işgal etti. 2020 yılında Azerbaycan Karabağı tekrar ele geçirdi. 9 Kasım 2020’de Rusya’nın aracılığıyla İnternet üzerinden barış anlaşması yapıldı. Ermenistan, Azerbaycan ve Rus liderlerin olduğu video konferans görüşmesine, Rusya ve Ermenistan’ın muhalefetiyle Türkiye dahil olamadı. ABD ve Avrupa Birliği ise barış anlaşmasının tamamen dışına bırakıldı. 10 Kasım 2020’de anlaşma imzalandı.

Exit mobile version