Site icon Türkçe Malumatlar

Restorex Saç Dökülmesine Karşı Şampuan 1 Aylık Saç Uzatma Kürüm İnceleme

Öncelikle bu 1 aylık saç uzatma kürümün özelliklerini anlatayım;

Bu Mart ayında uyguladığım bir kürdür. Hem Şampuanın etkilerini anlamak amacıyla, Hem de Restorex Şampuana Çam Terebentin Esansı eklemenin de etkilerini görebilmek amacıyla 2 şampuan kullandım;

Haftaiçleri: Restorex Şampuan

Haftasonları: 20 Damla Çam Terebentin Esansı Damlatılmış Restorex Şampuan

Açıkçası 1 ayda nasıl bitecek diye düşünebilirsiniz ancak, yoğun saçlarım olduğu için ve saç uçlarım da (serum, yağlar, spreylerden) etkilendiği için bana yetti. Zaten haftada haftaiçi 2 gün, haftasonu 2 gün olacak şekilde uyguladım, bunun yanında, evdekiler de kullandı zaten, yani bir sorun olmadı.

Benim bu kürdeki 2 amacım vardı, Restorex Şampuan gerçekten saç uzatıyor mu? Restorex Şampuana Çam Terebentin Esansı eklemek gerçekten saç uzatıyor mu? Dikkat ederseniz Çam Terebentin Yağı değil, Çam Terebentin Yağı ile ilgili zaten bir yazım bulunmakta, değinmişken göstereyim.

Şampuana Çam Terebentin Yağı Dökmek Saçları Uzatır Mı? – Türkçe Malumatlar (turkcemalumatlar.com)

Ancak Yağ ile Esans farklıdır. Meğer asıl araştırmalarım sonucunda, saç için çam terebentin esansı daha çok kullanılıyormuş, ben de bu esansın saçı uzatıp uzatmadığını merak ettim. Yani amacım Bunları görmek idi. Bir sonraki malumatımda Restorex Şampuanın detaylı incelemesini yapacağım, burada ürünlere kısa bir şekilde değinmek istiyorum.

Restorex Şampuan tek başına da saç uzatıyor. Ancak nedense biraz saç dökülmesi yaptı, sanırım dökülenler, ölü saçlar idi.

Restorex Çam Terebentin Esanslı Şampuan da saç uzatıyor. Bunun yanında kurutma özelliği var, krem veya maske kullanın mutlaka. Çam Terebentin esansı ve Yağının gerçekten saç kurutma özelliği vardır. Bunun yanında sanki saç rengini açıyor gibi geldi.

Yani ben denedim gördüm, Çam Terebentin Esansı ekleyerek de kullanabilirsiniz, sade hali ile de kullanabilirsiniz. Amacınız saç uzatmak ise iki türlü de saçınız uzayacak. Açıkçası ben geçtiğimiz Mart ayında saçlarımdaki uzamayı şu şekilde fark ettim, alın kısmında güneş kaynaklı yıprandığı için kestiğim bir kısım vardı, bunun yanında saç uzatma amacıyla ölçüm yapmak amacıyla da kestim o kısmı, gözlem amacıyla da yani, o kısım diğer saçlarıma oranla daha çabuk kurur ve kabarır havaya kalkar, bu şampuanı kullandığım 2. haftadan itibaren o kabarıklık gitti, saçımın eğimi diğerleri gibi aşağıya doğru oldu, halbuki daha önce birçok saç uzatma şampuanı kullanmıştım, o zaman bu eğim olmamıştı ve bu kadar uzama gözlemlememiştim.

Kısacası daha uzun periyotlar halinde kullanabilirseniz daha da olumlu etkiler görebilirsiniz, benim Nisan ayında da ayrı bir kürüm olduğu için ürünleri bitirdim.

Exit mobile version