Site icon Türkçe Malumatlar

Game Of Thrones’deki En İyi 10 Savaşçı Kimdir?

Game Of Thrones’deki En İyi Savaşçı Kimdir? Taht Oyunları dizisi tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de popülerdir. Hem dizi olarak hem de kitap olarak çoğu insanın beğenisini ve ilgisini kazanan Game Of Thrones için bir liste hazırladık. İşte en iyi 10 Savaşçı.

10- Bronn

Tyrion Lannister’in arkadaşıdır. Cesareti onu savaş alanında bir adım öne çıkarıyor. Hayatı günlük yaşıyor. Parasını veren herkes için savaşabilir.

9- Daario Naharis

Yeteneklerinde şüphe etmez. Savaşçılığı sokaklarda düşe kalka öğrenmiştir. , Essos kıtasından Fırtınalar adı verilen bir paralı asker grubunun lideridir

8- Sandor Clegane (The Hound – Tazı)

Dizideki en tehlikeli dövüşçülerden biridir, fakat sonrasında politika hakkındaki düşünceleri değişmiş ve sadakatini sorgulamıştır.

7- Brienne Tarth

Kadın olmasına rağmen devasa boyu ve güçlü görünümü ile düşmanlarına korku salmaktadır. Verdiği sözden dönmez.

6- Gregor Clagane (The Mountain)

Bu adamın aslında tek gücü cüssesi ve dayanıklılığıdır. Ve bu da iyi bir savaşçı olmasına yetiyor.

5- Jamie Lannister

Sakat koluna rağmen tek kolu ile çok iyi dövüşmektedir. Cesaretlidir. Ancak sapkın düşünceleri olan bir kaçıktır.

4- Khal Drogo

Dothrakilerin lideri Khal Drogo gerçekten iyi bir savaşçıdır fakat kibrine yenilmiştir. Tıpkı Oberyn Martell gibi. Khal Drogo ayrıca Hunları ve Moğolları andırmaktadır. Bundan dolayı da Dothrakiler Türk mü diye internet forumlarında tartışmalar çıkmıştır.

3- Jon Snow

İyi bir savaşçıdır, pes etmez. Savaş meydanında tüm yeteneklerini sergiler, iyi bir komutandır. Ak Gezenleri mağlup etmiştir.

2- Oberyn Martell

Çok seri ve kıvraktır. Gregor Clagane gibi birini karşısında adeta maymun etmiştir. Dışarıdan bakıldığında savaşçı gibi görülmese de yetenekleriyle listemizde 2. sırada yer almıştır.

1- Arthur Dayne

Tam bir kılıç ustası, yorulmak bilmeyen bir silahşör. Aynı anda 4-5 kişiyle tek başına savaşmaktadır. Kuzeylileri elinde oyuncak etmiştir.

Exit mobile version