Site icon Türkçe Malumatlar

CHP Hızlı AKP’lileşti, İmamoğlu Sevenlerin Yüzüstü Bıraktı!

CHP daha iktidara gelmeden AKP’yi geçti! Bir değil iki değil! Elazığ’da deprem olurken Erzurum’da kayak tatili yapan İmamoğlu bu kez de İstanbullu kara kışa teslim olmuşken İngiliz Büyükelçi ile Rakı-Balık keyfi yaptı!

24 ocak 2022 günü İstanbul kara teslim olmuşken, kar küreme araçları yetersiz kalırken, insanlar evlerine gidemeyip yollarda mahsur kalırken bir anda Ekrem İmamoğlu’nun Rakı-Balık ziyafeti çektiği haberi ortaya atıldı. Kimse habere inanmak istemedi, hatta CHP’liler bile böyle aptallık mı olur dedi. Sosyal Medyada AKP’li ve CHP’li troller birbirine girdi. Peki, sonuç ne oldu dersiniz?

Sonuç şu arkadaşlar, gerçekten de İstanbul’a kara kışa teslim olmuşken, kar küreme araçları bile yetersiz kalırken İmamoğlu o gün Balık restoranına gitti, yemeğini yedi. Yanında da İngiliz Büyük elçisi vardı. Hatırlayın, Tayyip Erdoğan’da Türkiye’nin başına geçmeden önce büyük elçiler ile görüşür, yemek yerdi. Aynı senaryo tekrar uygulanıyor. Artık batının Tayyip ile işi bittiği için Ekrem İmamoğlu’nu hazırlıyorlar. Batılılar her zaman kontrol edebileceği kişilerle yakın ilişkilere girer, fonlamasını yapar ve sonra da istediğini alır! Bu hep böyle olmuştur ve olmaya devam etmektedir.

Kar küreme aracı demişken, bazı kar küreme araçları yarım saat öncesinde Ekrem İmamoğlu ve Büyük elçinin geleceği yol güzergahını ve restoranı tertemiz etmişler. Vatandaş ise o sıralar yollarda çile çekiyordu.

Binlerce İstanbullu karda mahsur kalmışken İngiliz büyükelçi ile eşleriyle birlikte 3 saat balıkçı keyfi yaptığı ortaya çıkan Ekrem İmamoğlu’nun faturayı da belediyeye kestirdiği ortaya çıktı. 3 saat süren 4 kişilik balıkçı keyfinin faturasının da 48 bin lira olduğu ortaya çıktı. Yemekli toplantıda İBB Başkanı ve eşi Dilek İmamoğlu’nun misafir ettiği Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott ile eşi, masada balık çeşitlerinin lezzetine baktı.

Balığın faturasını vatandaş ödeyecek!

4’lünün favorisinin ise kalkan balığı olduğu, yemek sonunda ise çıkan faturanın ise 48 bin TL olduğu belirtildi. Yemek faturasının ise İBB Özel Kalemi’nin teslim aldığı ancak henüz ödemenin gerçekleşmediği bilgisine ulaşıldı. İstanbullu, yollardaki tuzlama fiyaskosundan ötürü kara saplanırken, balıkçıdaki ‘tuzlu’ fatura, İBB’nin, dolayısıyla İstanbullu’nun cebinden çıkacak.

Fazıl Say’da yalana ortak oldu! Dünya ünlü piyanist Fazıl Say’da maalesef İmamoğlu tarafından yüzüstü bırakıldı. Fazıl Say, İmamoğlu’nun balık keyfi yaptığına inanmadı ve alaycı bir şekilde, fotoğrafı da çeken Devlet Bahçeli dedi.

Fazıl Say’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi içine kattığı esprili paylaşımın gündem olmasının ardından, MHP’den yanıt geldi. Partinin Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, yanıtında şu ifadeleri kullandı:

1-İcra ettiği sanatıyla meşgul olmasının kendisi ve camiası açısından daha faydalı olacak bir piyanistin, komiklikten öte lüzumsuz ve hadsiz beyanlarla siyasi yorumlarda bulunmaya kalkması Mesnevi’de hikayesi anlatılan tezeğe saplanmış, kuyruğu kalkık fareyi akıllara getiriyor.

2-Böyle olunca bu piyanistin, piyonist bir edayla Sayın Genel Başkanımıza dil uzatmaya yeltenmesi yerli yersiz öten horozları susturmak için bir parça yağ ile olan imtihanlarına varan akıbetlerini de hatırlatıyor.

3-Fazıl Say, bu yüzden sen sen ol, nasıl öteceğini iyi bil! Yoksa Maazallah sesim çıksın diye uğraşırken, o sesin başkaca ayıplarını ortaya dökmesin. Sanatçısın, sanatınla kal…

CHP AKP’lileşti, CHP’liler AKP’liler gibi bahane üretip kendi adamların ölümüne savunuyor!

CHP’nin bir yanlışı dile getirildiği zaman CHP’li troller de “AKP şunu yaptı” diye saçma bir argüman sunuyor. AKP bir şeyi kötü yaptıysa aynı kötü şeyi CHP’de mi yapmak zorunda?

Türk milleti artık bu siyasi partilerin pençesinden ne zaman kurtulacak. Bu partilerin hepsi milleti salak yerine koyuyor.

CHP’nin AKP taktiği nasıl uyguladığı hakkında ekşi sözlükteki “bilemiyorum altan bilemiyorum” adlı kullanıcını paylaşımını örnek verelim.

Link: https://eksisozluk.com/chplilerin-imamoglunu-savunma-yontemleri–7153715

+imamoğlu neden şunu şunu yapıyor?
-rte şunu şunu yaparken niye eleştirmiyosun orospu çocuğu aktroll.

görüldüğü üzere savunmada imamoğlu ya da eylemiyle ilgili bir antitez yok. bu noktada akp’liler ile ortak noktada buluşuyorlar çünkü onlar da hedef şaşırtmayı sever.*

ikinci yöntemimiz kabul etmeme+yafta şeklinde.

örneklendirelim.

+imamoğlu neden şunu şunu yapıyor?
-iftira atıp algı kasmayın orospu çocuğu aktroller.

bu “algı operasyonu” kartı, zaten siyasetçisinden kulüp başkanına herkesin joker niyetine kullandığı bir kart. zor anların kurtarıcısı.

ama eğer örneğin zam haberi gibi kabul edilmemesi mantıken mümkün olmayan durumlarda ise kullanılması gereken yöntem normalleştirme+yafta idir.

örnek verelim.

+imamoğlu neden x’e bu kadar fahiş zam yapıyor?
-bu ekonomide bu zam az bile. abartmayın orospu çocuğu aktroller.

hüsnüye erdoğan’ın “doğal gaza zam gelmiştir ama mini mini gelmiştir” açıklaması ile kapışır.*bu kar mevzusunda ise “sanki kıyamet kopuyor abartmayın” ve “bu sonuçta bir afettir adam ne yapsın” şeklinde gördük örneklerini.

ayrıca bu yöntemi 1. yöntem ile de destekleyerek 2-3 kat daha fazla etki sağlayabilirsiniz.

hiçbir şey bulamazsanız bile gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz dördüncü yöntemimiz ise geçmiş ile böbürlenme+yafta şeklinde.

örneklendirelim.

+imamoğlu neden şunu şunu yapıyor?
-belli ki 800 binin acısı hâlâ geçmemiş kudurun orospu çocuğu aktroller.

bu yöntem bana galatasaraylı kardeşlerimizin bir zamanlar sıkça kullandığı “bizim uefa kupamız var” argümanını hatırlatıyor. neyse ki üzerinden çeyrek asır geçtiği için artık pek duyulmaz ama. 🙂

görüldüğü üzere bu topluluk, fetöcü terörist gibi akpli yaftalarının yerine şimdilik aktroll yaftasını kullanıyor tüm yöntemlerde. olur da imamoğlu cb olursa, ileride vatan haini yaftasını da kullanıma açabilirler diye tahmin ediyorum. ancak henüz o seviye için erken.

bu yöntemlere ilave olarak “seni cb yapacağız başkanım” şeklinde bitirici vuruşu yapmayı unutmayın. dadından yenmiyor.

herkese afiyet olsun.

Exit mobile version