Site icon Türkçe Malumatlar

Türkiye’de Ermeni Olmak Ve Ermenistan’da Türk olmak?

Öncelikle Ermenistan’da Türk olmak ile ilgili konuya giriş yapmak isterdik fakat böyle bir şey söz konusu değil. Ermeniler Türkleri katlettiği için Ermenistan’da bir tane bile Türk yaşamamaktadır. Ermenistan Türk milletvekili yoktur. Ermenistan’da Türk iş adamları yoktur. Ermenistan’da kısaca Türk yoktur. Bu kadar. Ermenistan’da Türk olmak diye bir şey bile anlatamıyoruz çünkü Ermenistan’da Türkler yaşayamaz! Yaşatmazlar!

Gelelim bir de Türkiye’de Ermeni olmak meselesine…

Türkiye’de Ermeni olmak diyerek söze giren bazı çevreler bu söz arkasına saklanarak yalan tarih yazmaktadırlar. Türkiye’de Ermeni olmak çok zormuş. Türkiye’de Ermeniler ikinci sınıf vatandaşmış. Türkiye’de Ermeniler katlediliyormuş.. Örnekler saymakla bitmez. Gerçek böyle mi arkadaşlar? Değil elbet. Kanıtlayalım…

Türkiye’de bir Türk, hangi hakka sahipse, Türk vatandaşlığı olan Ermeni’de aynı hakka sahiptir. Anayasa üzerinde de bunun aksi iddia edilmemektedir. Türkiye’de fakir Ermeni bulmak zordur. Ermenilerin çoğu zengindir. Ermeni sanatçılar, iş adamları, gazeteciler, milletvekilleri, tercümanlar, şarkıcılar, film artistleri saymakla bitmez… Türkiye’de Ermeniler iş alanında ve sanat camiasında çok aktiftir. Çokta güzel paralar kazanmaktadırlar. Hatta Türkiye’de en çok vergi rekortmenlerinden biri genel ev yani kerhane işleten Ermeni kökenli Manukyan’dır.

Ermeniler TBMM’dedir. Ermeniler Cumhurbaşkanı danışmanıdır. Ermeni Kökenli Etyen Mahçupyan AKP’lidir. CHP Milletvekili Selina Doğan Ermeni Kökenlidir. Milliyetçi Harekat Partisinin amblemini tasarlayan Levon Panos Dabağyan bir Ermenidir. Yeşil Çam sanatçıları içinde de Ermeniler mevcuttur. Günümüz şarkıcılarından Hayko Cepkin’de Ermeni asıllıdır. Peki, Ermenistan’da siyasette, müzik dünyasında, iş hayatında aktif Ermenistan vatandaşı Türk var mı? Yok. Çünkü Ermenistan’da Türkleri yaşatmazlar, fakat Ermeniler Türkiye’de çok rahat bir şekilde yaşayabilir.

Ermeni kökenli biri rahatlıkla PKK’yı bile savunabilir! Ermeni Gazetecilerin sık sık Türk düşmanlığı yaptığı görünmektedir. Mesela köşe yazarı Hayko Bağdat, Türk askerine kurşun sıkan PKK’lı Ceren Güneş’i savunmuştur.

Ermeni kökenli biri Türkiye’de çok rahat bir şekilde Türk düşmanlığı yapabilir PKK’yı savunabilir. Mesela HDP’nin Ermeni Milletvekili Garo Paylan PKK’ya toz kondurmaz. Azerbaycan-Ermenistan savaşında Türkiye ve Azerbaycan’ı savaş suçu işlemekle suçlar. Türkiye’ye yabancı devletlere şikayet eder. Bakın bu adam Türklerin vergisiyle maaşı ödenen bir milletvekili ama çok açık bir şekilde Türk-Türkiye düşmanlığı yapabiliyor.

İşte Türkiye’de Ermeni olmak budur. Türkiye’de Ermeni olunca hem rahat bir şekilde yaşayabilir, Türk milletinin vergileriyle para kazanabilir ve bu kazandığınız paralar ile Türk düşmanlığı yapabilirsiniz. Her Ermeni Türk düşmanıdır demek istemiyoruz lakin bazı gerçekleri de görmek lazım arkadaşlar. Ermenistan’da çocuklar ilkokula başlamadan önce Türk düşmanlığı ile büyüyor. Ellerinden gelse Türkleri bir kaşık suda boğacaklar.

Bakın Ermenistan’da bir heykel. Heykelde Talat Paşa’nın kesilmiş başı ve onu kalleşçe öldüren Ermeni’yi görüyoruz. Böyle bir milletin Türklerin seveceğini, Türklerle barış içinde yaşayacağını düşünebiliyor musunuz?

Türkiye’de Ermeni olmak ve Ermenistan’da Türk olmak… Ermenistan’daki tek Türk Talat Paşa’nın kesilmiş kafasıdır. Ermenistan’da Türk olursanız heykelde görüldüğü gibi kafanız kesilir. Türkiye’de Ermeni olursanız rahat bir şekilde Türk düşmanlığı bile yapabilir, Türkiye’ye başka ülkelere şikayet edebilirsiniz. Türkiye’de Ermeni olursanız Cemiyet kurabilir, gazete çıkarabilir, film yıldızı da olabilirsiniz. Önünüz açık.

Exit mobile version