Site icon Türkçe Malumatlar

Şampuana Limon Suyu Katmak Ve Etkileri | Şampuana Limon Suyu Dökmek Saçları Uzatır Mı? | Şampuana Limon Suyu Eklemek Saçların Rengini Açar Mı? | 1 Aylık Saç Bakım Kürüm (Şubat Ayı)

Bu kürü 1 Şubat – 28 Şubat aralığında haftada 2 – 3 gün olmak üzere kullandım.

Öncelikle limon suyu saç uzatmada, cilt bakımında veyahut ürünlerinde, zayıflamada, ödem atmada, kısaca kozmetik ve beslenmede çok kullanılır. Ben daha önce saçlarım boyaliyken, yıpranma karşıtı maskeler yapiyor, saç uzatma etkisini artırması amacıyla limon suyu ekliyordum. Bilen bilir limon suyunun kurutma etkisi boyalı saçlarda daha fazladır. Ben kuru saçlı olmama rağmen uyguluyordum. (Tabi siz boyalı saçlara sahipseniz çok dikkatli kullanın ben etkisini belirtmek amacıyla söylüyorum.) İçeriğindeki C vitamini saçın uzamasını hızlandırıyor. Kan dolaşımını da hızlandırıyor. Ben yoğurt, yumurta, zeytinyağı maskesine ekliyordum ya da, maya maskesi yaparken içine limon sıkıyordum. Saçlarım şuanki gibi sağlıklı olmamasına rağmen hızlı uzamıştı. Yani demem o ki, hem şampuana ekleyip hem de maskelere ekleyip kullanabilirsiniz. Tabi saçları hassas olanlar çok dikkatli olsunlar.

Bu şampuana Limon suyu ekleme kürümde de, limonu posasiyla birlikte kullandım.Gelelim bu kürü nasıl uygulandığıma,Malzemeler:

Gelelim ürünün bendeki etkilerine;

Gelelim sorunun cevabına

  1. Limon Suyu Saç Uzatır Mı? / Şampuana Limon Suyu Katmak Saç Uzatır Mı?

Cevap: Evet, limon suyu her iki şekilde de saçlarınızı uzatır. Bunun sebebi içeriğindeki C vitaminidir.

2. Şampuana Limon Suyu Eklemek Saçın Rengini Açar Mı? / Limon Suyu Saç Rengini Açar Mı?

Cevap: Evet, Limon Suyunun Saç Açma Etkisi vardır. Ayrıyeten, içten destekle yani limonlu suyu içtiğinizde de cildinizin ışıl ışıl, aydınlanmış olduğunu fark edeceksiniz.

Exit mobile version