Site icon Türkçe Malumatlar

Dijital Kabe Geliyor Araplar Şimdi de Sanal Dünyadan Para Kazanacak

Muhammed bin Selman Başkent Riyad’da yeni bir inşaat projesi ilan etti. Kâbeden 26 kat daha büyük,Babil kulesi sahte kabenin içine yerleştirilmiş Sahte dijital kâbe. Sloganıda “Başka bir dünyaya açılan kapı. Yâ Kahhâr, Ya Allah!

Araplar Kâbenin yanına diktiği otellerden ve insanların şeytanı taşlaması için sattığı taşlardan muazzam paralar kazandı. Araplar daha çok para kazanmak ve İslam’ı her yere yaymak için şimdi de sanal dünyaya el attı. Daha önce NEOM projesi ile gündeme gelen ve İslam Dinini güncellemeyi hedefleyen Suudi Arabistanlı Araplar, şimdi de İslam dinini sanal dünyaya taşımaya hedefliyor. Metaverse evrenine yatırım yapan Araplar, Kabeyi dijital dünyaya aktaracak ve artık Kabe oturduğunuz yerden bile ziyaret edilebilecek.

Güncellenen Yeni İslam Dini ile artık klasik ibadet yöntemleri de büyük ihtimal rafa kalkacak. Artık herkes taktığı gözlükle namaz kılıp hacca gidebilecek.

Dünya gerçekten garip. İslam için Türkler bolca kan döktü, kendini hiçe saydı, Türkler Türkçeyi Arap dili içinde eritti, Türkler Araplar için kıyasıya haçlılarla savaştı ancak şimdi İslam üzerinden Türkler değil Araplar para kazanıyor. Dünya gariptir. Ne olduğuna değil ne olacağına bakmalı.

Yeni Dünya düzeninde ne olacak? Türkler İslam’a daha mı çok sarılacak? Yoksa tamamen Laik mi olacak? Her şeyi reddedip Ateist mi olacak? Son olarak tıpkı Atalarının yaptığı gibi Mavi Gök’ün izinden mi gidecek?

Exit mobile version