Site icon Türkçe Malumatlar

Sefer Yasemin Menekşe Uçucu Yağı Ürün İncelemesi

Ürünü bulunduğum yerdeki aktardan 23 TL’ye satın aldım. Sonunda gerçek menekşe yağını alabildim. Önceki malumatlarda menekşe yağı – esansı ile alakalı mağduriyetimi ve herkese söylediğim, yağ istediğinizde ‘esans’ veriyorlarsa almayın dediğimi ama dikkatsizlikten kendim aynı hatayı yapıp aldığımı anlatmıştım. Yazıyı incelemek isteyenler için;

Karden Menekşe Esansı Ürün İncelemesi – Türkçe Malumatlar (turkcemalumatlar.com)

Esans ve Yağ arasındaki farkları anlayabilmeniz için;

Esans Ve Yağ Arasındaki Farklar (Esans ve Uçucu Yağ Farkı Nedir?) – Türkçe Malumatlar (turkcemalumatlar.com)

Gelelim ürünün özelliklerine, ürün mis gibi menekşe yağı kokuyor. Keskin kokulu haberiniz olsun. Benim çok hoşuma gitse de bu koku, evdekiler rahatsız oluyor, sanırım ağır geliyor. Ben tırnak vesaç bakımımda bir de sivilcelerim için kullanıyorum bu yağı. E tırnaklarımda kullanırken, doğal olarak el bakımımı da yapmış oluyorum. Yine aynı şekilde ayak tırnaklarıma da uyguladığımdan ve damlatırken taştığından, ayak bakımımı da sağlamış oluyorum. Ellerim ayaklarım pırıl pırıl parlıyor ve çok canlılar. Zaten tırnak rengim yoğun bir pembe, iyice açığa çıkarıyorlar. Yağlar gerçekten tırnağa çok iyi geliyor. Bunun yanında, alın ve saç bölgelerimde gerek saç bakımı kaynaklı sivilcelenmeler oluyordu. Yağı uyguladığımdan beri azaldı. Zaten kendisi sivilcelere de iyi geliyormuş. Peki saçlarımda neden uyguluyorum? Menekşe Yağı saçlarımı uzatır ve bakımımı yapar. Aynı şekilde saç parfümü olarak da kullanırım. Gerçi yağ ziyan olmasın diye menekşe esansını kullanıyorum bu aralar daha çok…. (Saç parfümü niyetine)

Aslında Menekşe Yağının Tırnak veya saç uzatmaya dair kanıtlanan bilimsel bir durumu yok ancak kendisi A ve C vitaminleri yönünden zengin olduğundan, özellikle C vitamini saç ve tırnak büyümesini hızlandırdığından, bilimsel bir kanıt olamasa da biz deneyerek bireysel olarak kanıtlamış oluyoruz.

Gelelim Menekşe Yağının bendeki etkilerine;

Tavsiye Eder Miyim? Tabi ki tavsiye ediyorum özellikle tırnak konusunda ancak, saç rahatsızlığı ve cilt rahatsızlığı olanlar doktoruna danışmalılar.

Bir de, daha önceden de belirttiğim gibi, aceleniz dahil olsa, kutuyu yan çevirip içerik kısmına bakmayı unutmayın. Size menekşe yağı adıyla satılan, alakasız ve zararlı içerikli ürün önerebilirler. Dikkatli olun.

Exit mobile version