Site icon Türkçe Malumatlar

Eski ABD Başkanı Trump’ın Evini FBI Bastı!

Tarih boyunca hiçbir ABD başkanı bu şekilde aşağılanmadı! Başkanlık yarışını Biden’e kaptıran Donald Trump’un evini aniden FBI bastı. Evi kuşatma altına alan FBI ekipleri ayrıca evin içindeki bir kasayı patlatarak açtı. Trump olanları büyük talihsizlik olarak değerlendirdi.

FBI Ne Demek?

Federal Soruşturma Bürosu, kısaca FBI, Amerika Birleşik Devletleri’nin iç istihbarat ve güvenlik gücüdür. Yani ABD içinde polislik ve istihbarat faaliyetleri yürütür.

ABD tarihinde hiçbir ABD başkanından bu kadar nefret edilmedi. Sosyal Medya’dan bile engellenen Trump’un açıklama yapmasına bile müsaade edilmiyor. Trump’a karşı yürütülen bu kampanyanın sonucu ise Trump’un popülerliği ve destekçileri daha da arttı.

Trump’un yokluğunda ise dünyada pek çok önemli olaylar meydana geldi. Rusya Ukrayna işgalini genişletti. Çin Tayvan’ı yutmaya çalışıyor. Orta Doğu’da krizler büyüdü. Kuzey Kore füze denemelerini arttırdı. Trump ise ikili diyaloglar ile bu çatışmaları minimum seviyede tutuyordu. Bundan dolayı ABD Derin Devleti tarafından da istenmeyen adam ilan edildi. Çünkü ABD’nin başına gelen biri kafasına göre iş yapamazdı. Önüne sunulan kağıtta ne yazıyorsa onu yapmalıydı. Trump ise biraz kafasına göre hareket ettiği için çok fazla düşman kazandı.

Exit mobile version