Site icon Türkçe Malumatlar

Ejder Meyvesi İncelemesi | Ejder Meyvesi Nedir? Ejder Meyvesinin Faydaları Nelerdir?

Ejder Meyvesi İncelemesi

Ejder meyvesini teyzemle birlikte 10 TL’ye görünce merak ettik satın aldık. Malumunuz bir ara tanesi 20 TL’ye satılan bu pahalı meyveye zengin meyvesi adını söyler olmuştuk. Bir ara 15 TL idi. Gene pahalı geldiğinden almamıştık. Çünkü avokado bile o zamanlar 7 – 8 TL idi. Hatta ve hatta teyzem tek başına pazarı gezmeye giderken küçüklerini 5 TL’ye bulmuş. Avokado şuanda 12 – 15 TL arasında. Durumlar tersine döndü sanırım. Şimdi avokadonun da bir popülerliği var, çok faydalı. Ancak 15 TL’ye avokado alacağıma 10 TL’ye ejder meyvesini alırım daha iyi.

Gelelim meyvenin incelemesine;

Peki Nedir Bu Ejder Meyvesi?

Ejder Meyvesi Nedir?

Ejder meyvesi, dünyanın tropikal bölgelerinde yetişen bir bitkidir. ”Hylocereus” adı verilen bir kaktüs üzerinde yetişen bir bitkidir. Bitkinin adı, “odunsu” anlamına gelen Yunanca “hyle” kelimesinden ve “balmumu” anlamına gelen Latince “cereus” kelimesinin birleşiminden oluşmaktadır.

Ejder Meyvesinin Tadı Nasıldır?

Ejder meyvesi, bazılarının kivi, armut ve karpuz arasında bir tat olarak tanımladığı hafif tatlı bir tada sahiptir. Tohumları ise fındıksı bir tada sahiptir. Orta Amerikalılar buna “pitaya” diyorlar. Asya’da bu bir “çilek armut”tur.

Ejder Meyvesinin Faydaları Nelerdir?

Exit mobile version