Site icon Türkçe Malumatlar

2024 MSÜ – TYT – AYT – DGS – ALES – KPSS Geometri Kanal Önerileri (+ Kamplar) | Tek Yazıda Tüm Sınavlar İçin Geometri Kanalları

2024 MSÜ – TYT – AYT – DGS – ALES – KPSS Geometri Kanal Önerileri

Geometri, hangi sınava girerseniz girin gerek standart sapması olsun, gerekse çoğu kişinin zorlandığı bir branş olsun, her yönüyle önemli bir ders olduğu aşikardır. Bazılarının es geçtiği ya da yerine sadece Matematik konularına çalıştığı bu Geometri dersi, bana göre kazananı belirleyen soruları içeren derstir. Gün geçtikçe de sınavlarda önemini göstermektedir. Geometri dersi, hemen hemen her sınavda aşağı yukarı aynı konuları içermektedir. Bunun için sizlere veyahut birden fazla sınava hazırlananlara özel tek bir yazıda tüm sınavlar için kanal önerisi içeren malumatımızı hazırladık.

Öncelikli Tavsiye

Hal böyleyken şunu da size belirteyim, örnek verecek olursam, DGS hazırlanan bir öğrenci, önerdiğim kanalların videosunda TYT konu anlatımı yazıyorsa, ben DGS çalışıyorum TYT videosu izlememe gerek yok diye düşünüyor olursa da yanılır Bunun tam tersi de geçerli bence. Ayrıca birkaç istisna kanal haricinde maalesef ki DGS için konu anlatım kanalları yeterli değil. Aksine YKS konu anlatım videoları ve bilhassa da soru bankaları, sizi hangi sınava girecekseniz girin daha iyi hazırlayacaktır. (Nedenini sorarsanız: Çünkü en başta YKS kanalı, YKS Kitapları çok fazla üretiliyor, hazırlanıyor, sınava giren sayısı da çok fazla. E bunun için de ekstra emek harcanıyor) Şunu da yapabilirsiniz, 1 kanal örneğin sadece KPSS adını kapsayan videolar içeren olsun (İlyas Güneş KPSS gibi) bir kanal da TYT videolarını içeren bir oynatma listesi olsun, bu size fazlasıyla yetecektir.

Toparlayacak olursam, hangi sınava hazırlanırsanız hazırlanın, ilgili sınav videolarının ve kitaplarının haricinde ayrıyeten YKS kaynağı ve videolarından yararlanmalısınız. Çıkmış soruları çözdükçe zaten fark edeceksiniz ki, tüm sınavlar YKS’ye, tüm sorular Paragraf & Problem tarzına evrilmiş….

UYARI: Bu kanallardan size tavsiyem şu olacak, en fazla 3 tanesini izleyin. O da peş peşe olmasın. Çünkü ne kadar çok kanalla konu anlatım süresini uzatıp durursanız, soru çözümünden o kadar mahrum kalırsınız. Bakın şunu da yapabilirsiniz, gerek bizim listeden gerekse kendi izlediğiniz video serileri olsun hiç fark etmez, gidip de her kanalın her videosunu izlemek zorunda değilsiniz. 1 – 2 kanal seçip tamamını bitirip, eş zamanlı olarak soru bankası çözdükten sonra baktınız ki oturmayan konularınız var, bu durumda öteki kanallardan ihtiyaç duyulan konuya ait konu – soru videosu izlemeniz en mantıklısı olacaktır. Öteki türlü konu anlatım videosu bitmek bilmez.

UNUTMAYIN, AMAÇ KONULARI HEM ANLAYARAK HEM DE ELİNİZDEN GELDİĞİ KADAR HIZLI SÜREDE BİTİRMEK VE YETERİ KADAR SORU ÇÖZMEKTİR. KONU ANLATIM KISMIYLA NE KADAR ÇOK UZUN SÜRE BOĞUŞURSANIZ, SORU BANKASI KISMINA O KADAR AZ ZAMAN KALIR.

TürkçeMalumatlar

1. Rehber Matematik & Merkeze Teğet Geometri 49 Günde TYT Geometri Kampı

İLK GÜN | 49 GÜNDE TYT GEOMETRİ KAMPI | 2024 – YouTube

Bu kamp ilk defa 2024’e özel yapıldı. Daha önceden yoktu yani. Gerek iki öğretmenin açıklaması, gerek biri konu anlatırken biri çözüm anlatması vesaire gayet avantajlı ve tüm sınavlara uygun. Tek dezavantajı da öğrencinin tek bir hocaya alışık olup ikisinden birinin anlatımını beğenmemesi olabilir bu ise zaten kanalla ilgili bir durum değil. Konsept zaten bu. Ayrıca ben bu konsepti cidden beğendim. 2 tane öğretmenin aynı videolarda anlattığı bir içerik daha önce görmemiştim.

Yorumlamam gerekirse eğer; bu kamp benim sınav dönemimde olsaydı kesinlikle daha yüksek net yapardım. Çünkü her iki kanalı da Geometride izliyordum hem de ikisinin de anlatımını düzgün buluyordum.

NOT: Normalde Kenan Kara ile Geometri’yi 1. sıraya koyacak idim ancak gerek bu kampın konsepti, gerekse her seviyeye uygun oluşu nedeniyle 1. sırada 49 Günde TYT Geometri kampı serisi olmalıydı elbette.

2. Kenan Kara ile Geometri

GİRİŞ | GEOMETRİ KONU ANLATIMI (2024 Tayfa) (TYT-AYT) – YouTube

Normalde de belirttiğim üzere bu kanal 1. sırada olabilirdi, tabii her seviyeye uygun olsaydı. Lakin anlatımı son derece kaliteli. Ayrıca uzatmadan, net anlatması da bu kanalı en kaliteli kanallardan yapıyor bence. Geometriyi orta seviyeye getirince (Geometri temeli attıktan sonra ya da) kesinlikle bu kanal izlenmelidir. Hangi sınava hazırlanırsam hazırlanayım bu kanalı hep kullandım. Acil Yayınlarının Geometri soru bankasının çözümlerinin olması da ekstra avantaj.

3. Mert Hoca İle Geometri Kampı

60 Günde Geometri Kampı Başlıyor ! | 2023 Model | Kitap İncelemesi ve Kamp Programı | #geometri – YouTube

Bu kanalın Geometri anlatışını Matematik anlatışına nazaran daha iyi buluyorum. Lakin başta ekleyip eklememekte tereddütte kaldım çünkü nedendir bilmiyorum fakat 2024 güncel videolara başlanmamış. Sanıyorum ki 90 Günde AYT Matematik kampı devam ediyor ondan ötürü olmalı. Lakin mesela Rehber Matematik eş zamanlı (gün) olarak hem Geometri hem Matematik paylaşıyordu diye hatırlıyorum. Toparlayacak olursak, 60 Günde Geometri Kampı, çok orijinal (sorular), sınava çok iyi hazırlayan anlatım ve içeriyor. Sınavdan bile daha zor sorular çözerek sınav sorularını hayli hayli yapabilmeyi sağlıyor.

4. Benim Hocam Deniz Atalay ALES – DGS Geometri

74) 2024 ALES – DGS Matematik – Doğruda Açı ve Açı Bağıntıları – Deniz ATALAY – YouTube

Deniz Atalay hocanın gerçekten çok sakin ve öz bir anlatımı var. Ben özellikle Çember konularını bu kanaldan izleyerek ve üstüne soru çözerek halletmiştim. Ayrıca video sayısı az olduğu için kısa sürede bitirmeye çok müsait olduğunu eklemeliyim. Konu anlatım için izlemeyecekseniz bile tekrar için kesinlikle tavsiye ediyorum. Çünkü kısa ve net ve de anlaşılır bir anlatımı var.

5. 24 Adımda TYT – AYT Geometri

Doğruda ve Üçgende Açılar I TYT-AYT Geometri I 1. Adım I 1. Bölüm – YouTube

Bu kanalın bu oynatma listesini DGS için kullanmıştım açıkçası. Ayrıyeten kitap bitirme setini almıştım zaten kitabını anlatıma nazaran daha çok beğendim. Anlatımı sıradan olsa da, 24 günde Geometri bitecekse neden izlenmesin ki? Ayrıca bitirme setinde konu anlatımın yanında 24 adıma özel soru bankası var. Kitabı son derece mantıklı yapmışlar. Sadece anlatımı çok düz, bu da bir yandan dershane havası uyandırdı bende açıkçası. Ayrıca burada anlatan öğretmen de konuları çok uzatmıyor. Kısa sürede konuları bitirmek isteyenler için en uygun oynatma listesi bu.

6. İnan Çelik İle 18 Günde DGS

1.DERS DGS GEOMETRİ-Geometrik kavramlar ve doğruda açılar-İnan ÇELİK [PDF] – YouTube

Bu kanalı adından da belli olduğu üzere DGS çalışırken kullanmıştım, lakin bence her sınav için kullanılabilir. Ben bir de ders notlarını deftere yazıyordum üçgenleri vesaire çizerken çok vaktim gidiyordu ama bunun sonucunda çok güzel bir Geometri defterim oldu. Ayrıca kısa sürede konu bitirmek ve de konu tekrarı için gayet uygun.

7. Sıfırdan Sonsuza Geometri TYT – AYT – DGS – KPSS

1 – Doğruda Açılar | Sıfırdan Sonsuza Geometri Kitabı – YouTube

Bu kanalın videolarıyla çalışalı hayli oldu ancak gerçekten netlerimi artırdığı ve sıfırdan anlattığı için eklemek istedim. Kitabıyla birlikte kullanmıştım. Kitabında özet not sayfaları vardı duvara asmalık. Ceyhun Hoca’yı eskiler bilir güzel anlatımı var. Tüm sınavlara uygun ve sıfırdan başlamak isteyenler için güzel bir oynatım listesi. Ancak yeni yeni kanal ve oynatma listeleri olduğu için ben şahsen eksik olduğum konuları çalışmak için izlerdim. Tabii önceden hepsini izlemiştim.

Son Söz

Muhakkak ki belirtmediğimiz, belirtmeyi unuttuğumuz fakat çok iyi kanallar var. Örneğin Eyüp B Geometri gibi, Ebru Tuncay gibi, ben bu kanalların sadece kısa süreli kamp ve birkaç videosunu izleyebildiğim için yer vermedim fakat bu kanallar da son derece kaliteli. Lakin pek fazla izlemediğim hiçbir kanalı listede hepsini izlemişim gibi yer etmek istemedim. Siz kendinize hangi kanaldaki öğretmenin anlatımı uygun ise onunla devam edin. Süreyle yarışıyoruz, hangi sınav olursa olsun…

Exit mobile version