Site icon Türkçe Malumatlar

2024 MSÜ – TYT – AYT – DGS – ALES – KPSS Matematik Kanal Önerileri (+ Kamplar)

2024 MSÜ – TYT – AYT – DGS – ALES – KPSS Matematik Kanal Önerileri (+ Kamplar)

Günümüzde hangi sınava girersek girelim Matematiğin son derece önemli olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Matematik tüm sınavların yapı taşıdır. Ve en çok sıkıntı çekilen ders de Matematiktir. Çünkü her dersten daha çok düzen ve sabır gerektirir. Ayrıca Matematiği başaramayanların genel sebepleri arasında önyargı da söz konusudur. Lakin önyargısını yenen birçok öğrenci, Matematiği kalıcı olarak çalışmalarına eklediklerinde, Matematik sayesinde istedikleri bölümleri, meslekleri edinebilmişlerdir. Matematiğin sınav haricinde de önemi son derece büyüktür. Sitemizde bu alanda da yazılar bulunmaktadır fakat bu yazımızda sınav için önemli olan kanallardan bahsedeceğiz.

UYARILAR – Önerilere geçmeden önce;

  • Bu öneriler kısmında en fazla 2 ya da 3 kanalın videolarını bitirmenizi tavsiye ederim. Öteki kanalların da bazı videoları izlenebilir (Soru çözüm ya da tamamı izlenilen kanaldaki anlaşılamayan konuların başka kanaldan izlenmesi gibi)
  • Bu ilk maddeyi belirtmemin nedeni, çok fazla kanaldan faydalanıp, çok fazla video ders defteri alırsanız konuları yetiştirmenizin çokça zorlaşması ve aynı günde fazla video izlemeniz gibi gereksiz vakit alma durumlarının oluşmaması gerektiğidir.
  • Hatta bana kalsa 1 kanaldaki oynatma listesinin tamamını bitirseniz, daha sonra soru bankası ve denemelerden analiz yaparak eksik konuları da diğer kanallardan incelemeniz daha iyi olacaktır. Kısaca 1, soru tipi farklı olabilen sınavlarsa en fazla 2 kanalın oynatma listesini bitirin.
  • Bu arada neden AYT Matematiği de dahil ettin gibi sorular oluştuysa kafanızda, sebebi çok bilindik: TYT ve AYT Matematiğinde ortak konuların bulunması. Haliyle de AYT kısmında da net artırmak amacıyla bu tarz ortak kanallardan yararlanılması.
  • Ayrıca bu yazıyı da birden fazla sınava girecekler adına tek seferde / yazıda kanal önerilerinden faydalanmaları adına yazdım.

1.Rehber Matematik 49 Günde TYT Matematik Kampı

49 Günde TYT Matematik – Geometri – Türkçe Kitapları ve Kampları Nasıl Olacak? – YouTube

Ben bu kanalı DGS çalışırken kullanmıştım. Kanalı inceledikten sonra kitabını da almıştım. Ayrıca Rehber Matematik Pomodoro uygulamasını da kullandım, hatta kitabın soru çözümleri için TATS uygulamasını dahil kullandım. Kısaca Rehber Matematiği her anlamda kullandım ve bitirdim. Açıkçası Mehmet Hoca’nın uzatmadan, özet geçerek fakat önemli detaylardan bahsederek 49 günde Matematiği bitirmesi sebebiyle 1. sırada Rehber Matematiği yazdım. Bu sene video ders defteri çıktı, 2024 tayfa şanslı, çünkü ben tek tek yazarak 2 defter bitirmiştim. Bu kanaldan video izleyip kitabından da soru çözerek iyi bir şekilde net artırmıştım. AYT kısmında da uzatmadan, keyifli anlattığı için onları da izlemiştim.

2. SML Hoca Matematik

MATEMATİK KAMPI BAŞLIYOR! | 2023 TYT | Kitap İnceleme | Kamp Programı – YouTube

Bu kanalı sınava yakın keşfetmiştim. Son derece düzgün ve de kaliteli anlatımı var, ayrıca kitabın içeriği de çok kaliteli. Diksiyonu düzgün olan öğretmenlerin anlatımını daha kalıcı bulduğumu söylemeliyim.

3. Tunç Kurt Matematik

Tunç Kurt Matematik TYT-AYT 2022 (Güncel!) – YouTube

Bu kanalı TYT’de de tavsiye ederim ancak AYT Matematiğinde daha iyi olduğunu belirtmem gerekir. Zaten kendisi de AYT alanında daha iyi olduğunun farkında gayet. Yani TYT izlerseniz AYT de kesin izlemeniz gerek bence. Öğrencinin dilinden anlayan yapısı var. Anlatımı düzgün.

4. Mert Hoca Matematik

70 Günde TYT Matematik Kampı BAŞLIYOR! | 2024 MODEL | Detaylı Kamp ve Kitap İncelemesi | #merthoca – YouTube

Kendisi hem TYT hem AYT iyi bir kanaldır. Anlatımı güzel, diksiyonu düzgün. Kamp videolarını izlemediğim zamanlarda bile Efşinado testlerine aşina olmuştum çünkü zorlayıcı olduğundan bahsediliyordu her yerde. Daha sonra edindiğim kitabında da bunu gözlemledim. Güzel soruları mevcuttu.

5. İlyas Güneş Benim Hocam

0) TYT Matematik Nasıl Fullenir? İlyas GÜNEŞ – 2024 – YouTube

AYT Matematik Nasıl Fullenir? – İlyas GÜNEŞ – 2024 – YouTube

50 Günde KPSS Matematik Kampı Tanıtım – İlyas GÜNEŞ – YouTube

Kendisinin bilhassa AYT Matematik olmak üzere (AYT Matematiği daha bir iyi anlattığını düşünüyorum) TYT ve KPSS videolarını izledim. Ancak AYT anlatımını daha da iyi bulduğumdan sadece AYT kısmını bitirmiştim. Trigonometri – Limit – Türev – İntegral kısmını önce kendim çalışıp sonra kanaldan videolarını izleyip güzelce tekrar yaptığımı çok net hatırlıyorum. (Soru çözdüm tabi ardından, yoksa sadece video izlemek tekrar değildir onu da belirteyim)

Bu arada şunu da söyleyeyim, hem TYT hem KPSS girecek birisi aynı öğretmenin iki oynatma listesini izlemenin vakit alıcı olduğunu düşünebilir, bu durumda TYT oynatma listesi iki sınav için de yetecektir, ya da KPSS oynatma listesi.

6. Bıyıklı Matematik

55 GÜNDE TYT MATEMATİK KAMPI Başlıyor. 3 TEMMUZ Ayrıntılı Kitap ve Kamp Programı Açıklama – YouTube

Kendisini ben Benim Hocam zamanlarında oynatma listesinde Selim Yüksel adıyla gördüğüm zaman izlemiştim. Anlatımı gerçekten güzel ve akılda kalıcı. Sonra birden videolar kaldırıldı saçma sapan, neyse ki ben videoları indirmiştim. Oradan izleyip üstüne 1 kez de tekrar edip videoları siliyordum, ardından da 345 soru bankasından soru çözdüğüm zamanları hiç unutmuyorum. Kombine 2’li olmuşlardı gerçekten. Sonra Selim öğretmenimiz yeni kanaldan videoları artırdı, şimdi ise öğrencilerin gözlemlediğim kadarıyla anlatımını en çok beğendiği kanal. Neredeyse her yorumda görüyordum bir ara kanal incelemelerinde.

7. Deniz Atalay Benim Hocam – DGS / ALES

1) 2024 ALES – DGS Matematik – Temel Kavramlar 1 – Deniz ATALAY – YouTube

DGS&ALES’in oynatma listesi ile niye çalışayım diyen TYT hazırlık öğrencisi olabilir, ancak bu kanal gerçekten hem sade, öz hem de kısa ve sağlam anlatıyor. Gözümde büyüttüğüm konuları 1 – 2 videoda izleyince rahatlıyordum, üzerine hemen soru çözmeye koyuluyordum. O yüzden hangi sınava hazırlanırsanız hazırlanın bu kanalı tavsiye ederim. Hepsini izlemeseniz bile tekrar amaçlı sorun yaşadığınız konularda izleyebilrisiniz.

8. Şenol Hoca Matematik

TEMEL KAVRAMLAR 1 | 1. GÜN #40GündeTYTmatematikkampı – YouTube

Kendisi benim izlediğim en eski Matematik kanalıdır. Güncel kanallar yıllar önce yoktu tabii. Hiçbir kanal yokken bu kanal vardı. Gerçekten akılda kalıcı anlatımı var idi. Lakin farkedildiği üzere birçok sınava girdiğim için ve de daha farklı / fazla kanalların videolarını izlediğim için bu kanalı tekrar amaçlı kullandım. Lakin son derece profesyonelleşmiş. Elbette kağıda yazarak anlattığı dönemde de kaliteliydi ancak şimdi daha kaliteli. Dershane havasında olmuş.

(Son cümleden istifade ederek şunu da söyleyeyim, o kadar kanal var ki, dershane öğretmenlerinden bin kat iyi anlatan, o yüzden dershaneyi pek tavsiye etmiyorum, deneme aboneliği ise kesinlikle alınmalıdır. Bu konuyla ilgili ilerleyen günlerde bir malumatımız olacaktır.)

9. Tasarı Akademi TV

SAYI PROBLEMLERİ | Fragman | TYT – DGS – KPSS – ALES – MSÜ – YouTube

Bu kanalı tekrar amaçlı kullandım. Zaten hep soru çözüm odaklı. Hatta Tasarının edindiğim deneme / kitap sayısı izlediğim videolarından bile fazladır. Anlatımı güzel, tüm sınavlara uygun lakin ben kitaplarını daha çok seviyorum.

Exit mobile version