Site icon Türkçe Malumatlar

Türkiye ve Yunanistan Savaşacak mı? Yunanistan Neden Hep Haklı?

Yunanistan neden Türkiye’yi provoke ediyor? Neden adaları silahlandırıyor? Yunanistan’ın amacı nedir? Yunanistan Neden Hep Haklı? Neden Batılı Devletler her ne koşulda olursa olsun Yunanistan’ı destekliyor?

Söz konusu Türkiye ve Yunanistan olunca batılı ülkeler Türkiye’yi asla haklı bulmamıştır. Türkiye bir konuda %100 haklı olsa batılılar her zaman Yunanistan’ın safında yer almıştır. Bunun aslında nedeni şudur; Yunanistan Türkiye açısından ciddiye alınacak bir devlet değildir. Onlarla konuşmaya veya diplomasi yapmaya değmez. Bu boşa zaman harcamaktır. Çünkü Yunanistan, Türkiye düşmanlığının vekâleten ticaretini yapan bir devlettir. Yunanistan Türkiye’nin ne kadar çok karşısına dikilirse batılı ülkelerin de o kadar takdirini kazanır.

Türkiye düşmanlığı, Yunanistan’ın en önemli siyasi ihraç malıdır. Miçotakis ABD’ye gittiğinde kürsüde konuşma yapmaya başladı ve Türkiye aleyhine sözler söyledi. Ardından ise dakikalarca ayakta alkışlandı. Yunanistan kısaca Türkiye’ye zarar vermek, düşmanlık etmek, Türkiye’nin dikkatini dağıtarak başka konulara odaklanmasını engellemek isteyen ülkelere, vekâleten Türkiye düşmanlığı satarak çıkar elde eden, devlet görünümünde bir örgütlü yapıdır. Farkındaysanız Türkiye ne zaman Irak’a harekat düzenlese, Suriye’ye girse anında Yunanistan Ege de provokasyon yapmaktadır. Türkiye’yi kışkırtmaktadır. PKK’yı da açıktan en çok destek veren ülkelerin başında Yunanistan gelmektedir. Yunan halkı ise ufak yaşından itibaren Türk düşmanlığı ile yetiştiği için kendi ülkesinin birilerinin oyuncağı olduğundan haberi bile yoktur. Yunanistan parayı bastırana kendisini kullandıran bir tetikçidir. Yunanistan’ın kuruluşu bile böyle olmuştur. Türkiye’nin yapması gereken ise sadece Yunanistan’ın değil, bu tetikçiyi parayla kullananların da canını fena halde yakmalıdır. Türkiye bu konuda olağanüstü zekice davranmak zorundadır. Aksi halde Türkiye’yi çok kötü günler beklemektedir. Çünkü batılılar Türkiye’yi Asya’nın çöllerinde görmek istemektedir.

Yunanistan ve Türkiye savaşacak mı?

Batılı devletler Yunanistan’a desteğini devam ettirdiği sürece Yunanistan daha cüretkar olacaktır. Yunanistan’ın bazı açıklamalarına bakalım.

Bunlar sadece bir kaçı. Yunanistan ülke ülke dolaşarak destek topluyor. Bugün dahi her bir Yunan askeri, Ayasofya’yı alacağına dair yeminler etmektedir. Karadeniz’i Pontus yapmak istemektedirler. İzmir’i Yunanistan sınırlarına katmak niyetindeler. Helenizmi yaymak ve Megali İdea denilen ülküyü gerçekleştirmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırlar. Bunun için her türlü devletin tetikçiliğini de yapmaktan çekinmezler.

Exit mobile version