Site icon Türkçe Malumatlar

7.7 Şiddetinde Büyük Kahramanmaraş Depreminde Kan Donduran Olaylar!

Kahramanmaraş merkezli iki yıkıcı depremin ardından can kayıpları artıyor. Ölü sayısı 15 bine yükseldi. Vatandaşla çaresiz. İletişim hatları kapandı. Bu sırada bir anda havadalar da soğudu. Deprem ile birlikte havaların da soğumasıyla vatandaşlar iyice çaresiz duruma düştü. Yardım çığlıkları kulaklarda yankılanıyor. Pek çok yardım kuruluşu deprem bölgesine gitti. Ancak depremde yine birileri kendini düşünmeye başladı. Fırsatçılar battaniye, otobüs ve temel gıda fiyatlarını 10 katına çıkardı. Ticaret Bakanlığı deprem kaynaklı fahiş fiyat denetimi başlattı Ticaret Bakanlığı, depremde arama kurtarma faaliyetleri sürürken, acil ihtiyaç malzemelerinin fiyatlarında fahiş artış yapıldığı iddialarına yönelik olarak ülke genelinde denetimlere başlatıldığını duyurdu. Hazine ve Maliye Bakanlığı da yaptığı açıklamada, ‘fırsatçılara’ gerekli yaptırımların uygulanacağını ve bu suistimalin cezasız kalmayacağını bildirdi.

Yağmacılar Ve çocuk kaçıranlar çoğaldı!

Deprem altından çıkarılan bazı bebeklere ve çocuklara ise ulaşılamıyor. Bazı kişilerin dediklerine göre bebekleri zengin ve çocuğu olmayan ailelere satmak için kaçırmışlar. Çocukları ise organları satılmak maksadı ile kaçırıldığı düşünülüyor. Daha önce Gölcük depreminde de hastaneden pek çok çocuk ve bebek kaçırılmıştı.

Çocuk tacirler, organ mafyaları, fahiş fiyat ile mal satanlar… Bu şerefsizlere ne olacak?

Deprem bölgesinde değerli eşya arayan bazı kişiler ise yakalandı. Bazılar ise vatandaş tarafından linç edilmeye çalışıldı. Hırsızlar değerli eşyaları çalarken suç üstü yakalandı. Bir kişinin ise süpermarketten televizyon çalması ise gözlerden kaçmadı. Bazı kişilerin ise Afrika ve Suriye uyruklu olması da dikkat çekti.

Exit mobile version