Yeni Trend: Sosyal Medya Sansürü Ve Gerici Sol!

Evet değerli okurlar. Sadece Türkiye’de değil tüm dünya genelinde gerici bir sol anlayış yayılmaya başladı. Bu anlayış iyice dünyaya hakim olma yolunda hızlıca ilerliyor. Kendi gibi olmayan herkesi özellikle cahillikle suçlayan bu kesim, bilhassa linç kültürü ile besleniyor. Bilim ve edebiyatı kendine siper ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde gerici sol gün geçtikçe büyüyor. Türkiye’de aynı şekilde büyüyor. Bu zamana kadar hep gerici sağdan bahsedildi ama gerici sol hep göz ardı edildi. Mesela Türkiye’deki gerici sol, Müslümanların peygamberi Muhammed’in 9 yaşındaki çocuk ile birlikte olmasını eleştirirken kendileri reşit olmayan bir çocuk ile 18 yaşından büyük birinin sevgili olmasını ve ilişkiye girmesini yadırgamazlar. Radikal sol ya da diğer adı ile Gerici sol, sansüre karşıyız derken kendi gibi düşünmeyenlere sansür uygular. Gerici Sol, ufak çocukların dini eğitim almasına karşıyken aynı ufak çocukların Drag queen olmasını veya cinsiyet değiştirerek ameliyat olmasını destekler. Gerici sol, çocukların siyasette kullanılmamasını ve asker elbisesi giymemesini ister fakat kendileri LGBT yürüyüşlerinde çocukları en ön safta çıkarır. Ufacık çocuklar string giydirerek meydanlarda dolaştırırlar. Aslında gerici sol, sürekli eleştirdiği karşı taraftan farksızdır hatta ondan daha tehlikelidir! Bakın ünlü Yahudi Liberal Alan DersHowıtz ne diyor?

Bir liberal olarak, bir Amerikalı olarak, bir Yahudi olarak ben… sağdan çok daha fazla soldan korkuyorum

Gerici sol tüm değerleri, kültürleri adeta çorba yapıyor, kimliklerin içini boşaltıyor. Mesela son zamanlarda beyaz ve erkek olan karakterleri ısrarla kadın veya zenci yapma girişimleri var. Bunlar saçma hareketlerdir ve insanları arasından ayrımcılığı yok etmez, aksine daha çok körükler. Gerici sol ise olacak sonuçları düşünmüyor. Örneğin gerici sol tayfa bir dizi çekiyor dizi de bir kişi hem müslüman, hem ateist, hem liberal, hem komünist oluyor. Cinsiyetler, meslekler, ideolojiler hepsi birbirine girdi. Sosyal medya da genelde bunların elinde olduğu için istediği şekilde sansür uyguluyorlar veya istedikleri insanı linç ediyorlar. Türkiye’de davalar bile sosyal medyadaki tepkilere göre sonuçlanıyor, suçlu, suçsuz, her şey birbirine karışıyor.

Türkiye’de genelde AKP hükümetinin sansürlerinden ve baskısından bahsedilse de dünya genelinde çok tehlikeli bir sansür artmaya başladı. Bilhassa sosyal medyada en ufak bir olayda yasaklanmalar ve hesap kapanmaları yaşanmaktadır. İnsanlar rahatça düşüncelerini ifade edememektedir. Basit bir örnek vermek gerekirse, ABD Başkanı Donald Trump’un bile attığı bazı Twitler, Twitter ekibi tarafından sansüre uygulanmakta ve silinmektedir. Hatta Türkiye’nin Barış Pınarı harekatında da pek çok defa teröristleri etkisiz hale getirdiği videolar ve resimler youtube ve twitter tarafından sansüre uğramış ve bunun üstüne PKK ve PYD gibi örgütlerin propagandaları yapılmıştır. Sosyal medya işine gelmeyen her şeye sansür uygulamaya başladı. Bu çok büyük bir tehlike.

Türkiye’deki gerici sol haberleri çarpıtmaya bayılır. Havuz medyası veya İslamcı medyadan çok söz edilir fakat gerici sol da medyada onlar kadar güçlüdür hatta gerici sol tüm sanat alanlarını da işgal etmiştir. Mesela solcu olmayana kolay kolay ödül verilmez. Gerici sol filmlerde, dizilerde her zaman TSK düşmanlığı ve PKK seviciliği yapar. Türk sözünden aşırı rahatsızlardır. Türk silahlı kuvvetleri teröristleri öldürür ve anında TSK masum sivilleri öldürüyor derler. Gerici solun ağzından barış, kardeşlik lafları düşmez, ama terör örgütlerine sempati duyarlar. Atatürkçüler içinde de gerici sol düşünceye kendini kaptıranlar vardır. Maalesef hem PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın hem de Atatürk’ün posterini yan yana koyanlar mevcuttur. Zaten Atatürkçüyüz diyenlerin HDP’ye nasıl oy istediğini de gördük. Sağ, sol gibi kavramlar içi boşaltılmış ve tarihte kalmış kavramlardır. Aklı başında hiçbir insan böyle kavramlara itibar etmemelidir. Bir yandan İslamcılar bir yandan Gerici Sol diğer yanda ise içi boşaltılmış ve ne olduğu belli olmayan acayip bir Kemalizm ülkede hâkimdir. Genç nesil ne yapacağını, kime güveneceğini şaşırdı. Gerici sol kendi gibi olmayan herkesi faşistlikle suçlar ama şu zamana kadar kimse Türkiye’de çıkıp da Mussolini benim atamdır dememiştir. Ancak gerici sol milyonlarca insanı öldüren Stalin, Polpot, Mao Zedong gibi liderlere bayılır ve bunları barış elçisi olarak görür. CHP Atatürk’ün partisiyiz diye sürekli ortaya çıkıyor ama ne kadar PKK sempatizanı varsa partisine alıyor. Belediyeleri PKK sempatizanları ile dolduruyor. At izi it izine tamamen karıştı. Tanrı yardımcımız olsun…

Bir Cevap Yazın