Çin Aşısı Güvenilir mi?

Sağlık Bakanı Koca: Çin’den gelecek aşının Türk insanında etkili ve güvenilir olduğundan eminiz Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin’den gelecek aşının pazarı pazartesiye bağlayan gece yola çıkacağını belirterek, “Artık aşının Türk insanında etkili ve güvenilir olduğundan eminiz.” dedi.

Fahrettin Koca eminiz diyor peki Türk milleti bu aşıya güvenebilir mi? Çin daha önce pek çok defa illegal şekilde, diğer ülkelerin karşı çıkmasına rağmen doğal olmayan yollardan virüs üretmeye çalıştı. Bunun pek çok defa haberleri yapıldı. Aynı Çin yine genetikle ve DNA ile ilgili deneylerde yaptı. İnsan ve hayvan melezi canlılar da üretmeye çalıştı. Çin’in böyle bir sabıkası ve geçmişi varken Covid-19 yani Korona Virüs için geliştirdiği aşıya güven duyulur mu? Uygur Türklerin yaptıkları zulmü de herkes biliyor. Türk bayraklı tişört giymek bile Çin’de suç! SırfTürk bayraklı Tişört giydiği için toplama kamplarına kapatılan Uygur Türkleri var!

Bilge Kağan’ın Çinliler Hakkında Türk Milletine Öğüdü

Beyleri, milleti ahenksiz olduğu için, aldatıcı olduğu için, Çin milleti hilekâr ve sahtekâr olduğu için, küçük kardeş ve büyük kardeşi birbirine düşürdüğü için, bey ve milleti karşılıklı çekiştirttiği için, Türk milleti il yaptığı ilini elden çıkarmış, kağan yaptığı kağanını kaybedivermiş. Çin milletine beylik erkek evlâdını kul kıldı, hanımlık kız evlâdını cariye kıldı. Türk beyler Türk adını bıraktı. Çinli beyler Çin adını tutarak, Çin kağanına itaat etmiş. Elli yıl işi gücü vermiş. Doğuda gün doğusunda Bökli kağana kadar ordu sevk edi vermiş. Batıda Demir Kapıya ordu sevk edivermiş. Çin kağanına ilini, töresini alı vermiş. Türk halk kitlesi şöyle demiş: İlli millet idim, ilim şimdi hani, kime ili kazanıyorum der imiş. Kağanlı millet idim, kağanım hani, ne kağana işi, gücü veriyorum der imiş. Öyle diyip Çin kağanına düşman olmuş. Düşman olup, kendisini tanzim ve tertip edemediğinden, yine tâbi olmuş. Bunca işi, gücü vermediğini düşünmeden, Türk milletini öldüreyim, kökünü kurutayım der imiş. Çin milletinin sözü tatlı, ipek kumaşı yumuşak imiş. Tatlı sözle, yumuşak ipek kumaşla aldatıp uzak milleti öylece yaklaştırırmış. Yaklaştırıp, konduktan sonra, kötü şeyleri o zaman düşünürmüş. İyi bilgili insanı, iyi cesur insanı yürütmezmiş. Bir insan yanılsa kabilesine, milletine, akrabasına kadar barındırmaz imiş Tatlı sözüne, yumuşak ipek kumaşına aldanıp çok çok, Türk milleti, öldün; Türk milleti, öleceksin!

Göktürk Yazıtları: Bilge Kağan’ın Çinliler Hakkındaki Düşünceleri ve Türk Milletine Uyarısı

Bir Cevap Yazın