Çin Tayvan’a Girerse Ne Olur? Türkiye’yi Bekleyen Büyük Tehlike!

Ortalık kızışıyor. Çin ile ABD restleşmesi dünyaya pahalıya patlayacak. Çünkü dünyada çip üretiminin ana merkezi Tayvan’dır. Bilgisayar parçalarından araba parçalarına kadar pek çok elektronik ürünün kritik parçaları Tayvan’da üretilmektedir. Rusya- Ukrayna savaşı neticesinde tahıl sorunu çıktı. Çin, ABD ve Tayvan sorunu ile de elektronik ürünlerin tedarikinde büyük problemler çıkacak. Fiyatlar daha da artacak. Ancak fiyatlar dünyada 2 kart artıyorsa Türkiye’de 5 kat artacak. Çünkü Türkiye’de ekonomik krizin yanında bir de fırsatçılar var.

Kış Gelince Avrupa ne yapacak?

Avrupa gazı Rusya’dan alıyordu ve Ruslar vanaları tamir ediyoruz bahanesi ile gazı kesti yani Avrupa bu kış gazsız kalacak. Bu da demek oluyor ki Avrupalı insanlar ısınamayacak.

Krizler savaş doğurur çünkü insanların kaybedecek bir şeyleri kalmayınca silaha daha çabuk yönelir.

Türkiye’yi bekleyen tehlike nedir?

Türkiye sınırındaki mayınlar boşuna temizlenmedi. Mayınlar temizlendikten sonra anında Suriyeli göçü başladı. Sadece Suriyeliler mi? Afganlar, Pakistanlılar, Iraklılar kısaca ipini koparan Türkiye’ye gelmeye başladı. Şu an en Türkiye’ye giren az 10 milyon insan var. Avrupa ise sınırına duvar örüyor bunun içinde Yunanistan’ı kullanıyor. Yunanistan mültecileri dövüyor, gasp ediyor, öldürüyor fakat insan hakları dernekleri sesini çıkarmıyor. Bu kadar insan neden Türkiye’de tutuluyor?

İşte tüm bu yapbozun parçaların birleştirdiğiniz zaman nedenini anlayacaksınız…

Bir Cevap Yazın