Gülsahra Lavanta Yağı Ürün İncelemesi

Ürünü Doğal Mağaza adlı siteden aldım. Açıkçası yağın adı DR. Eymen iken, gelen ürün Gülsahra. Kutusunda sadece lavanta yağı yazıyorken, Trendyol’da satıcı, birinin sorduğu ”saf mı?” sorusuna hayır seyreltilmiştir demiş. Açıkçası bunu şu an öğrenmem hayal kırıklığı oldu çünkü Eylül ayının bakım kürüydü. Ve ben saf zannederek almıştım. Çünkü kutunun içeriğinde de Lavanta yağı yazıyordu sadece. Lakin yine de Şampuana lavanta yağı ekleme küründen verimli etkiyi aldım. Muhtemelen içinde ayçiçek yağı da bulunuyor o zaman. Ayçiçek yağının da etkisini almış oldum aynı mantıkla. 2 yağın etkisi oldu kısaca. Ürünün fiyatı 14 TL idi bu arada. Güncel fiyatı da aynı. Kargo da bedavaydı.

Gelelim gülsahra lavanta yağının bendeki etkilerine;

  • Saçlarımın daha hızlı uzamasını sağladı.
  • Saç diplerimi ferahlattı.
  • Saç maskelerime ekleyerek kullandığımda maskelerin bendeki verimini arttırdı. (Doğal kür maskelerimin)
  • Saç derimi temizledi.
  • Tırnaklarımın uzamasını hızlandırdı.
  • Tırnaklarımı güçlendirdi.

Gerçekten bunu şu an öğrenmek hayal kırıklığı oldu. Çünkü seyreltilmiş olması demek, muhtemeln başka bir yağ olan Ayçiçek yağı demek, onu da bir başka ayda şampuana ekleyerek kullanmayı düşünüyor idim. Şimdi net etkiyi gözlemlemek amacıyla saf bir Lavanta yağı alıp 1 aylık kür uygulamam gerecek. Yani tekrardan şampuana SAF olan bir lavanta yağı eklemem gerekir.

Muhtemelen artık şampuana eklemek yerine saç maskelerime damlatarak, tırnak uzatma yağı olarak ve de kirpik uzatma yağları yapıp içerisine ekleyerek kullanırım diye düşünüyorum. Çünkü seyreltilen bir yağın etkisi de verimi de saç bakımı için azalmıştır. Sonuçta bu saf yağı direkt saça sürmüyorsunuz, şampuana damlatarak uyguluyorsunuz. Direkt saça uygulanacaksa böyle keskin yağlar, seyreltişmiş olması iyidir onu da ek olarak belirteyim.

Bir Cevap Yazın