Böbrek Taşı Düşürme Kesin Çözüm

Böbrek taşı düşürmek için öncelikle her zaman doktorunuza gidin, doktorun önerdiği tedaviyi yapın. Ancak yine de sorun alamıyorsanız son çare olarak burada yazılanları yapın.

Yapmanız gerekenler!

Eşkina balığının kafasının içinde 2 adet kürecik benzeri taş bulunur. Bu taşları alın, havanda ezerek iyice toz haline getirin. Toz haline getirdiğiniz taşları bir çay bardağının içine katın. Sonra çay bardağının içine Yarım karşık zeytın yağı ve limon suyu katıp iyice karıştırın. 15-20 dakika bekledikten sonra sabah aç karnına bunu için. 1 ay boyunca uygulayın. 1 ay sonra sonuç alacaksınız.

Eşkina Balığı Nedir? Eşkina, Türkiye’de yetişen yerli bir balık türüdür, göç etmez. Belirli bir bölgeyi sahiplenir ve yaşamı boyunca buradan ayrılmaz. Alnından çıkan 1–2 cm çapındaki taştan ötürü halk arasında Taş balığı olarak da bilinir. Gerçek taşların limonlu suda eritilip içildiğinde böbrek taşların düşmesine sebep olmaktadır. Endüstriyel avcılığı yapılamadıgı için balık lokantalarında levrekten sonra gelen balıktır. Avcılığı yıl boyunca devam eder. Türkiye’de avı yasayla sınırlanmıştır. Ancak Tarım ve Orman Bakanlığının yayınlamış olduğu 31/2 no. lu sirküler ile 2007 yılından itibaren avcılığı serbest bırakılmıştır. Şu gün yürülülükte olan “Amatör (Sportif) Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen 1 ve 2 Numaralı Tebliğ” uyarınca Eşkina balığı “diğer türler” sınıfında belirtilmiş ve avının toplam limiti 5 kg olarak belirlenmiştir. 15 Ağustos resmi gazetede yayinlanan bilgi doğrultusunda tek seferde avlanacak balık 3 ile sınırlandırılmıştır.

Bir Cevap Yazın